Psy wykryły trzy duże przemyty

2014.07.31 00:00
Przemyt blisko 15 tys. paczek papierosów o wartości ponad 150 tys. zł udaremnili celnicy z Budziska. W zatrzymaniu kontrabandy ukrytej w trzech tirach pomogły owczarki belgijskie Andi i Gotam.
Psy wykryły trzy duże przemyty
Fot: Podlaska Służba Celna

Najwięcej, bo 9 tys. paczek papierosów, znaleźli celnicy z Budziska w rosyjskiej ciężarówce marki Renault, która jechała z Rosji do Niemiec bez ładunku. Papierosy ukryte w skrytce znajdującej się w podwójnej ściance kabiny kierowcy próbował przemycić 37-letni Rosjanin. W udaremnieniu przemytu pomógł owczarek belgijski Gotam, którego zachowanie podczas kontroli skłoniło funkcjonariuszy do prześwietlenia pojazdu.

Owczarek belgijski Służby Celnej miał również udział przy dwóch kolejnych zatrzymaniach tytoniowej kontrabandy w Budzisku. Czworonożny specjalista Andi znalazł w sumie 6 tys. paczek papierosów w dwóch tirach – rosyjskim i białoruskim. Tu nielegalny towar ukryty był m.in. w kołach jezdnych i zapasowych ciężarówek oraz w agregacie chłodni jednej z nich.

Wszyscy trzej przemytnicy, oprócz wysokich grzywien, muszą liczyć się z utratą nielegalnego towaru, a kierowca renault również z utratą pojazdu.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

581 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39