Radość dzieci i parada motocyklistów. Za nami MotoMikołaje 2017 [ZDJĘCIA]

2017.12.03 10:07
Najpierw motocyklowa parada, później uszczęśliwienie dzieci, a na koniec zabawa połączona z kwestą – tak w skrócie wyglądało tegoroczne wydarzenie zatytułowane MotoMikołaje 2017.
Radość dzieci i parada motocyklistów. Za nami MotoMikołaje 2017 [ZDJĘCIA]
Fot: Grzegorz Chuczun

W sobotę (2.12) ulicami Białegostoku przebiegły dziesiątki reniferów. No dobrze, może nie przebiegły, a przejechały. I nie renifery, a ich współczesny odpowiednik, czyli motocykle.

To właśnie na tego typu motoryzacyjnym sprzęcie potężnych rozmiarów grupa osób – przebrana w stroje Mikołajów – udała się w kierunku Majątku Howieny zlokalizowanego w pobliskich Pomigaczach, by wręczyć tam wychowankom lokalnych domów dziecka świąteczne prezenty.

Parada motocyklistów poprzedziła bowiem główny punkt sobotniego wydarzenia, a więc uszczęśliwienie dzieci, które z różnych losowych powodów nie mają okazji dorastania przy boku rodziców.

MotoMikołaje na rozdaniu upominków nie zakończyli swojego dnia. Wieczorem udali się bowiem jeszcze na imprezę do MotoPubu, gdzie przeprowadzili kolejną kwestę. Środki z niej przeznaczone zostaną na sprzęt AGD dla placówek opiekuńczo-wychowawczych.

Podczas poprzedniej edycji wydarzenia – dzięki aukcjom internetowym i różnego rodzaju zbiórkom pieniędzy – udało się zgromadzić ponad 36 tys. złotych. Tegoroczna suma nie jest jeszcze znana, ale wygląda na to, że będzie równie atrakcyjna, jak ta ostatnia.

MotoMikołaje 2017 odbyły się pod patronatem portalu BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1124 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39