Białystok Online

Sport

Rafał Czuper nagrodzony przez Andrzeja Dudę. Otrzymał cenne odznaczenie

2021.09.30 16:54
Rafał Czuper nagrodzony przez Andrzeja Dudę. Otrzymał cenne odznaczenie
Fot: Rafał Czuper

Andrzej Duda odznaczył polskich paraolimpijczyków, którzy zdobyli w Tokio medale. Wśród wyróżnionych znalazł się tenisista stołowy Startu Białystok - Rafał Czuper.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski - takie odznaczenie prosto z rąk prezydenta Andrzeja Dudy otrzymał Rafał Czuper, tenisista stołowy z Podlasia, który w Tokio, podczas igrzysk paraolimpijskich, sięgnął po dwa medale. 33-latek zdobył srebro w zmaganiach indywidualnych oraz brąz w duecie z Tomaszem Jakimczukiem.

- Bardzo dziękuję i jest dla mnie ogromną radością, że mogłem te odznaczenia wręczyć. Dziękuję za piękne reprezentowanie, za rozsławianie polskiego sportu, za radość i za to, co dzięki swojej niezwykłej postawie dajecie innym. Igrzyska zakończone, mam nadzieję, że następne będą w normalnym terminie, że koronawirus nie będzie już nam przeszkadzał. Z całego serca gratuluję. Obserwowaliśmy państwa zmagania z ogromnym podziwem. Prawda jest taka, że igrzyska były igrzyskami paraolimpijskimi, ale zawodnicy, którzy występowali w Tokio i zwłaszcza ci, którzy zdobywali medal, są najczęściej dużo sprawniejsi od tych, którzy na co dzień nie zmagają się z niepełnosprawnością. Jesteście naprawdę wielcy - mówił na spotkaniu z zawodnikami prezydent Andrzej Duda.

Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne osiągnięcia sportowe i za promowanie kraju na arenie międzynarodowej otrzymał nie tylko Rafał Czuper. Wspomniane wyróżnienie wręczono też innym medalistom oraz trenerom i działaczom. Niektórym przyznano Krzyż Oficerski Orderu Odrodzenia Polski, a z kolei Natalii Partyce, czyli multimedalistce paraolimpijskiej, Andrzej Duda przekazał Krzyż Komandorski z Gwiazdą Orderu Odrodzenia Polski.

Przypomnijmy, że Polacy podczas igrzysk paraolimpijskich w Tokio wywalczyli 25 krążków (7 złotych, 6 srebrnych i 12 brązowych). Taki dorobek pozwolił zająć w klasyfikacji medalowej 17. miejsce.

Rafał Żuk

Rafał Żuk

rafal.zuk@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas