Rail Baltica. Kolejny przejazd kolejowo-drogowy zostanie zamknięty

2023.03.03 09:53
Od 8 marca samochody nie przejadą przez przejazd kolejowo-drogowy w miejscowości Łapy Osse. Wyznaczono objazd.
Rail Baltica. Kolejny przejazd kolejowo-drogowy zostanie zamknięty
Fot: UM Łapy

W związku z modernizacją linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok od środy (8.03) od godz. 10.00 przejazd kolejowo-drogowy w ciągu ul. Surażskiej (drogi powiatowej nr 1527B) w Łapach Osse zostanie zamknięty.

- W tym miejscu zachowany zostanie jedynie ruch pieszych i rowerzystów, którzy będą mogą bezpiecznie przemieszczać się wyznaczonym przejściem przez tory. Ruch samochodowy zostanie skierowany na wiadukt nad torami przy ul. Brańskiej w Łapach - przekazał Urząd Miejski w Łapach.

W Łapach Osse trwają prace związane z budową przejścia podziemnego dla pieszych i rowerzystów oraz z budową wiaduktu drogowego, na który po zakończeniu realizacji inwestycji zostanie skierowany ruch kołowy.

To nie wszystkie utrudnienia. PKP PLK S.A. informuje, że w związku z modernizacją linii kolejowej E75 na odcinku Czyżew-Białystok i budową przejścia pod torami, od środy (8.03) od godz. 9.30 nastąpi zmiana organizacji ruchu: z ruchu kołowego zostanie wyłączony 100 m odcinek ul. Długiej w rejonie połączenia z ul. Południową w Łapach.

We wrześniu ubiegłego roku zamknięty został przejazd kolejowo-drogowy w Łapach. Tam również powstanie tunel pod torami. W listopadzie prace nad przejściem podziemnym pod torami rozpoczęto również w Uhowie, gdzie przejazd kolejowo-drogowy także został zamknięty.

Wartość inwestycji Rail Baltica to prawie 3,4 mld zł, a jej zakończenie zaplanowano na 2023 r. Projekt współfinansowany ze środków instrumentu CEF "Łącząc Europę".

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

850 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39