Rajd pirata drogowego z Litwy. 40-latek skazany [WIDEO]

2015.03.03 00:00
Policjanci zatrzymali 40-letniego pirata drogowego. Litewski kierowca opla, niebezpiecznie wyprzedzając, popełnił szereg wykroczeń i zmusił inny pojazd do gwałtownego hamowania.
Rajd pirata drogowego z Litwy. 40-latek skazany [WIDEO]
Fot: KWP Białystok

Rajd nieodpowiedzialnego kierowcy miał miejsce w miejscowości Miecze. Litwin niebezpiecznie wyprzedzał inne pojazdy. Kierujący przekraczał linię podwójną ciągłą, jechał po powierzchni wyłączonej z ruchu oraz nie zastosował się do nakazu jazdy z prawej strony znaku, omijając wysepkę z jej lewej strony. Policjanci ruszyli w pościg za oplem. Siedzący za jego kierownicą mężczyzna, nadal nie stosując się do znaków, kontynuował manewr przez całą miejscowość. Jadąc w ten sposób, zmusił dodatkowo nadjeżdżającego z przeciwka kierowcę do gwałtownego hamowania.

Mundurowi zatrzymali 40-latkowi prawo jazdy, a on sam trafił do policyjnego aresztu. W trybie przyspieszonym mężczyzna został doprowadzony do sądu, który wymierzył mu karę grzywny w wysokości 2 tys. zł oraz zastosował środek karny w postaci zakazu prowadzenia pojazdów na okres 12 miesięcy.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

869 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39