Rajdowcy na start! 11 listopada wyruszy 22. Rajd Niepodległości

2013.11.09 00:00
Już w poniedziałek (11.11) w Białymstoku odbędzie się 22. Rajd Niepodległości – V runda Samochodowych Mistrzostw Białegostoku 2013.
Rajdowcy na start! 11 listopada wyruszy 22. Rajd Niepodległości
Fot: M. Kardasz
Zmagania kierowców podczas 21. Rajdu Niepodległości

Tym razem bazą imprezy będzie Galeria Podlaska przy ul. Wysockiego 67. Tutaj będzie zlokalizowany start, próba sprawnościowa, serwis oraz meta rajdu. Startujące załogi będą miały do pokonania łącznie 4 próby, takie jak: Galeria Podlaska, Politechnika (od ul. Świerkowej), PZM (za Statoil), Fasty (teren rynku rolno-spożywczego) przejeżdżanych w dwóch pętlach z ostatnią próbą Galeria Podlaska. Łącznie będzie to 9 prób sprawnościowych głównie o nawierzchni asfaltowej, ale też i z kostki brukowej.

Co ważne, kibice oprócz oglądania zmagań startujących załóg będą mogli zapoznać się z bolidem Cerber Motorsport. Jest to dzieło studentów Wydziału Mechanicznego Politechniki Białostockiej. Dzięki współpracy z WORD Białystok kibice będą mogli też poćwiczyć jazdę w poślizgu autem z trolejami.

Pamiętajmy, że każdy może spróbować swoich sił na torze. Nie trzeba posiadać odpowiedniej licencji, ani specjalnie przygotowanego samochodu. Wystarczy prawo jazdy kategorii B, sprawny technicznie samochód wraz z ubezpieczeniem OC i NNW.

Szczegóły: 22. Rajd Niepodległości

Wydarzeniu patronuje portal BiałystokOnline.pl

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1102 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39