Rajdowe doznania w symulatorach jazdy. Za nami Białostockie Kryterium Asów KAROWA 2022

2022.12.08 16:14
Do AG Racing Center zawitał zapach rajdowych emocji. Przez ostatnie dni zawodnicy mieli okazję sprawdzić swe umiejętności prowadzenia auta na znanej wszystkim fanom sportów motorowych ul. Karowej. Krótko mówiąc, działo się.
Rajdowe doznania w symulatorach jazdy. Za nami Białostockie Kryterium Asów KAROWA 2022
Fot: AG Racing Center

Dostępne w AG Racing Center profesjonalne symulatory jazdy do tej pory w różnego rodzaju zawodach pozwalały na rywalizację na zamkniętych obiektach, czyli popularnych torach w pełni przystosowanych do sportowej walki. Na przełomie listopada i grudnia to się zmieniło. Po raz pierwszy zorganizowane zostały zawody rajdowe. Ponieważ rozegrano je w okresie jesienno-zimowym, kierowcy o jak najlepszy czas walczyli na znanej z Rajdu Barbórka ul. Karowej. Nawroty na ręcznym, jazda po zdradliwej kostce brukowej, beczki, bandy - to tylko namiastka tego, co spotkało kierowców podczas omawianej imprezy.

Od 26 listopada do 3 grudnia trwały eliminacje, a w niedzielę (4 grudnia) rozegrano Białostockie Kryterium Asów, a więc walkę najszybszych kierowców o zwycięstwo w zawodach. Każdy z uczestników miał do zaliczenia 3 mierzone przejazdy, a wynikiem był czas najlepszego z nich.

Kto okazał się najszybszy? Otóż pierwsze w historii AG Racing Center zmagania rajdowe wygrał Piotr Jaromski, czyli kierowca, który znalazł się również na 1. miejscu w klasyfikacji generalnej AG Racing Cup, rywalizacji typowo wyścigowej. Jak widać, Piotr znakomicie czuje się też poza klasycznymi torami, czego dowodem jest jego czas przejazdu na poziomie 1.40,997. W nagrodę opisywany zawodnik otrzyma możliwość udziału własnym autem w treningu organizowanym przez AG Racing w 2023 r. na Torze Białystok.

Na 3. miejscu podczas niedzielnej rywalizacji uplasował się Dawid Kucbor (1.42,740), który ma za sobą starty m.in. w klasycznych rajdach odbywających się w ramach Samochodowych Mistrzostw Białegostoku, a 2. miejsce zajął Jan Trojanowicz (1.42,286).

- Jechało mi się bardzo dobrze, jednak podczas takich zawodów nie można uniknąć stresu, co na pewno wpłynęło na mój uzyskany czas. Według mnie pojechałem bardzo ładnie. Jak większość wie, Karowa jest trudnym odcinkiem zarówno w rzeczywistości, jak i na symulatorze. Jako fanatyk rajdów i ogólnie motorsportu mam nadzieję, że pojawi się więcej tego typu rywalizacji - mówił po imprezie Jan Trojanowicz.

By to życzenie się spełniło, nie trzeba będzie długo czekać. Ponieważ zmagania na Karowej przypadły kierowcom do gustu, w 2023 r. planowane są kolejne zawody o charakterze rajdowym.

Patronat nad pierwszymi rajdowymi zawodami esportowymi w Białymstoku objął Automobilklub Podlaski.

Patronem medialnym wydarzenia był BiałystokOnline.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

960 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39