Razem mamy siłę! Możemy zmienić świat!

2011.12.10 00:00
To motto Maratonu Pisania Listów organizowanego przez Amnesty International. W Białymstoku listy są pisane już od czwartku, do akcji można się włączyć również dziś.
Razem mamy siłę! Możemy zmienić świat!
Fot: materiały organizatora

Maraton to bardzo cenna i potrzebna inicjatywa. Każdy może wyrazić swój sprzeciw wobec łamania podstawowych praw człowieka pisząc list do władz państw, które tych praw nie przestrzegają. To realny wpływ na sytuację osób cierpiących z powodu łamania ich praw.

W tym roku listy będą pisane w obronie 15 osób m.in. ze Stanów Zjednoczonych, Iranu, Turcji, Jemenu, których prawa są łamane. Wśród bohaterów tegorocznej akcji jest. m.in. Andrej Sannikau, opozycyjny kandydat na prezydenta Białorusi, skazany w maju 2011 roku na 5 lat pozbawienia wolności. Pełną listę bronionych można znaleźć na stronie www.maraton.amnesty.org.pl

Data Maratonu Pisania Listów nie jest przypadkowa. 10 grudnia przypada rocznica uchwalenia Powszechnej Deklaracji Praw Człowieka - najważniejszego dokumentu sankcjonującego prawa podstawowe. Tego dnia obchodzony jest też Międzynarodowy Dzień Prawa Człowieka.

Wszyscy, którzy pojawią się w najbliższy piątek lub sobotę w godzinach od 9.00 - 19.00 w foyer auli Wydziału Prawa przy ul. Mickiewicza 1 - będą mogli liczyć na pomoc studentów w pisaniu listu: otrzymają wszystkie niezbędne informacje, będą też mogli skorzystać z wzorów pism. Co ważne - to studenci wyślą następnie wszystkie  listy i pokryją związane z tym koszty.

Sprawdź, gdzie jeszcze odbywa się: Maraton Pisania Listów 2011

MAG

1179 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39