REA BAS poległ, ale tanio skóry nie sprzedał

2024.03.22 09:16
29. kolejkę Tauron 1. Ligi zainaugurował mecz REA BAS-u Białystok z Mickiewiczem Kluczbork. Potyczka ta okazała się prawdziwym hitem, bo kibice zobaczyli kawał naprawdę dobrej siatkówki. Rywalizacja zakończyła się dopiero po pięciu setach, a zwyciężył ją zespół gości.
Fot: Wioleta Choińska

Czwartkowa (21.03) potyczka REA BAS-u z Mickiewiczem Kluczbork zwiastowała mnóstwo emocji i faktycznie, ten, kto wybrał się do hali SP 50 na mecz, na pewno swej decyzji nie żałował. Już pierwszy set okazał się bowiem kapitalnym widowiskiem i choć początkowo gospodarze nie radzili sobie z ekipą przyjezdnych, o czym świadczy prowadzenie gości 8:3, to jednak potem gra podopiecznych Krzysztofa Andrzejewskiego zaskoczyła, dzięki czemu podlaska drużyna odrobiła straty, a następnie wygrała całą partię 31:29. Inauguracyjną odsłonę spotkania skutecznym atakiem oraz asem zakończył Jędrzej Goss.

W następnych dwóch setach na parkiecie nadal działo się sporo. Rywalizacja wciąż była zacięta, ale tym razem to siatkarze Mickiewicza dwukrotnie okazali się górą, triumfując do 23 i 22. Potem zawodnicy REA BAS-u się podnieśli i dosyć pewnie ograli przeciwników 25:19, po czym byliśmy świadkami tie-breaka. W nim nieco więcej zimnej krwi zachowali gracze z Kluczborka i ostatecznie to oni po zwycięstwie 15:10 wygrali cały mecz 3:2.

Na MVP starcia wybrano Mateusza Lindę. 27-letni atakujący zdobył dla swojej drużyny trzy ostatnie punkty, a w sumie w czwartkowy wieczór uzbierał na koncie aż 31 oczek.

Na zakończenie drugiej rundy REA BAS zmierzy się w delegacji z AZS-em AGH Kraków. Pojedynek ten dojdzie do skutku w najbliższą środę (27.03) o godz. 18.00.

16. SMS PZPS Spała 27 5 18:78 1966:2340

REA BAS Białystok - KKS Mickiewicz Kluczbork 2:3 (31:29, 23:25, 22:25, 25:19, 10:15)
REA BAS Białystok: Rawiak (22 pkt), Turski (8 pkt), Goss (26 pkt), Witkoś (3 pkt), Kacperkiewicz (14 pkt), Gwardiak (12 pkt), Ostaszewski (libero) oraz Naliwajko, Kardasz
KKS Mickiewicz Kluczbork: Lipiński (2 pkt), Mucha (14 pkt), Górski (12 pkt), Olczyk (12 pkt), Linda (31 pkt), Mendel (1 pkt), Czyrek (libero) oraz Gibek, Siemiątkowski (1 pkt), Łysiak (libero)