Rejon ulic Szpitalnej i Żelaznej. Kolejny etap budowy nowoczesnego ośrodka

2017.03.31 14:07
Centrum Symulacji Medycznych UMB to pierwszy tego typu ośrodek w regionie i jeden z zaledwie kilku w kraju. Właśnie rozpoczął się kolejny etap jego budowy.
Rejon ulic Szpitalnej i Żelaznej. Kolejny etap budowy nowoczesnego ośrodka
Fot: UMB

Rozpoczął się kolejny etap budowy Centrum Symulacji Medycznych Uniwersytetu Medycznego w Białymstoku. Powstają chodniki, drogi dojazdowe, parkingi. Trwają prace elewacyjne, wykończeniowe i instalacyjne - takie jak m.in. malowanie ścian, układanie posadzek, montaż wentylatorów.

Przekazanie budynku do użytkowania zaplanowano na koniec czerwca. Wtedy to rozpocznie się wyposażanie obiektu, tak aby od nowego roku akademickiego studenci mogli rozpocząć kształcenie praktyczne. W części naukowej Centrum Symulacji Medycznych powstanie kilkanaście pomieszczeń, które będą urządzone dokładnie tak, jak prawdziwe pomieszczenia szpitalne. Studenci będą trenować na fantomach na bloku operacyjnym, sali porodowej, SORZ-e i w pracowni stomatologicznej

Inwestycja realizowana w formule "Zaprojektuj i wybuduj" powstaje w rejonie ulic Szpitalnej i Żelaznej, przy Centrum Dydaktyczno-Naukowym WNOZ i Centrum Medycyny Doświadczalnej. Będzie pierwszym tego typu ośrodkiem w regionie i jednym z zaledwie kilku w kraju.

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

817 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39