Rekrutacja na UwB zakończona. Już wiadomo, które kierunki są najbardziej oblegane

2021.07.08 13:42
Zakończyła się już rekrutacja na studia na Uniwersytecie w Białymstoku. Jak zawsze chętnych było sporo, niektóre kierunki są jednak szczególnie oblegane.
Rekrutacja na UwB zakończona. Już wiadomo, które kierunki są najbardziej oblegane
Fot: UwB

W tym roku na studia stacjonarne I stopnia oraz jednolite magisterskie na Uniwersytecie w Białymstoku zgłosiło się 5318 kandydatów. Rekrutacja trwała od 1 czerwca, chętni mogli zapisywać się w systemie Internetowej Rejestracji Kandydatów do środy (7.07) do północy. W sumie zainteresowani studiami mieli do wyboru 33 kierunki, a na nich 2365 miejsc.

Najwięcej osób wybrało ekonomię

Najwięcej chętnych, bo aż 561 było na ekonomię. Nieco mniej – 502 osoby zarejestrowały się na prawo. Trzecim najbardziej obleganym kierunkiem była filologia angielska, tu o przyjęcie starają się 434 osoby.

Jeśli chodzi o największą liczbę kandydatów na jedno miejsce, to najtrudniej będzie dostać się na kryminologię. Ten kierunek odkąd się pojawił, cieszy się sporym zainteresowaniem. O każde z przygotowanych na tym kierunku 25 miejsc stara się ponad 15 chętnych. Spora konkurencja jest także na administracji i kierunku "Bezpieczeństwo i prawo" - tu jest ponad 7 osób na jedno miejsce. Na filologii angielskiej przypada 5 osób na 1 miejsce, a na zarządzaniu 4 osoby na jedno miejsce.

W tym roku na przyszłych studentów czekają też dwa nowe kierunki na Wydziale Prawa - Prawo i podatki w biznesie (studia trzyletnie studia I stopnia) oraz Doradztwo Podatkowe i Administracja Skarbowa (studia dwuletnie studia II stopnia realizowane w trybie zaocznym). Więcej: Uniwersytet w Białymstoku wprowadza nowe kierunki studiów

Kiedy będą wyniki?

O tym kto został przyjęty na studia, a kto nie chętni dowiedzą się 16 lipca. Informacje te pojawią się na ich indywidualnych kontach w systemie IRK. Osoby zakwalifikowane do przyjęcia będą miały 3 dni na dostarczenie wymaganych dokumentów - od 19 do 21 lipca. Jak informuje uczelnia na tych kierunkach (bądź w przypadku kierunku filologia obca – modułach specjalizacyjnych), na których nie zostanie wyczerpany limit miejsc, będą kwalifikowane i zapraszane do dostarczenia dokumentów kolejne osoby z najwyższą liczbą punktów.

Ostateczne wyniki postępowania rekrutacyjnego będą znane 28 lipca.

Tu jeszcze można się zgłaszać

Warto też wspomnieć, że wciąż trwa rekrutacja na studia stacjonarne II stopnia. W zależności od wydziału zgłoszenia będą przyjmowane do 25 lipca. W przypadku studiów niestacjonarnych chętni mogą się zgłaszać do 16 września. Do 6 sierpnia potrwa rejestracja w Filii UwB w Wilnie. Tamtejszy Wydział Ekonomiczno-Informatyczny oferuje 3 kierunki na studiach stacjonarnych: ekonomię, europeistykę oraz informatykę.

Łącznie na studia stacjonarne oraz niestacjonarne I, II stopnia oraz jednolite magisterskie w roku akademickim 2021/2022 UwB planuje przyjąć 4400 osób.

Na większości kierunków zakończyła się także rekrutacja na Politechnice Białostockiej: harmonogram

Zobacz też: UwB triumfuje w światowych rankingach uczelni

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

627 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39