Rekrutacja uzupełniająca na Politechnice

2013.08.06 00:00
Na Politechnice Białostockiej 8 sierpnia rusza rekrutacja uzupełniająca na studiach stacjonarnych I stopnia. Wolne miejsca są jeszcze m.in. na budownictwie, gospodarce przestrzennej, architekturze wnętrz i grafice.
Rekrutacja uzupełniająca na Politechnice
Fot: PB

Tegoroczni maturzyści, którzy nie dostali się na wymarzone studia w rekrutacji podstawowej, a także ci, którzy w sierpniu poprawiają maturę, maja jeszcze szansę ubiegać się o miejsce na atrakcyjnych kierunkach technicznych.

Na Politechnice Białostockiej zakończyła się podstawowa rekrutacja na studia stacjonarne I stopnia. Część kandydatów nie potwierdziła chęci studiowania na kierunku, na który się zakwalifikowało, stąd – wolne miejsca. W sumie na 2717 miejsc na 25 kierunkach zostało przyjętych 2378 osób.

Dodatkowa rekrutacja zostanie uruchomiona 8 sierpnia. Na Wydziale Architektury są jeszcze miejsca na kierunkach: architektura wnętrz oraz grafika. Na Wydziale Budownictwa i Inżynierii Środowiska dodatkowa rekrutacja odbędzie się na kierunkach: budownictwo, gospodarka przestrzenna, architektura krajobrazu, inżynieria środowiska, ochrona środowiska oraz biotechnologia. Na Wydziale Elektrycznym wolne miejsca są na elektronice i telekomunikacji, elektrotechnice oraz energetyce. Na Wydziale Informatyki zostanie uruchomiony nabór uzupełniający zarówno na matematyce, jak i na informatyce. Wolne miejsca są jeszcze na mechanice i budowie maszyn, automatyce i robotyce, technice rolniczej i leśnej oraz edukacji techniczno-informatycznej na Wydziale Mechanicznym.

Także zainteresowani studiowaniem na zarządzaniu, zarządzaniu i inżynierii produkcji, politologii, logistyce oraz turystyce i rekrutacją na Wydziale Zarządzania mają jeszcze szansę. Wolne miejsca są także na leśnictwie na Zamiejscowym Wydziale Leśnym w Hajnówce.

8 sierpnia rusza także rekrutacja na studia niestacjonarne I i II stopnia. Kandydaci zdający egzamin z rysunku muszą zarejestrować się do 2 września, a pozostali – do 14 września. Uczelnia przygotowała 1684 miejsc na 23 kierunkach studiów I stopnia oraz 900 miejsc na 12 kierunkach studiów niestacjonarnych II stopnia.

Więcej informacji na stronie www.pb.edu.pl w zakładce: Kandydaci oraz w systemie IRK irk.pb.edu.pl

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1238 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39