Remont w Białostockim Ośrodku Kultury. Przeprowadzka biura, Forum działa bez zmian

2013.08.13 00:00
W Białostockim Ośrodku Kultury rozpoczął się kolejny etap remontu. Obejmie on część administracyjną. Pracownicy BOK-u przeprowadzają się więc na ul. Grochową 2a. Kino Forum i kawiarnia Fama będą działać bez zmian.
Remont w Białostockim Ośrodku Kultury. Przeprowadzka biura, Forum działa bez zmian
Fot: Anna Dycha
Remont części biurowej BOK-u potrwa do końca października

- Przenoszą się wszystkie działy merytoryczne, księgowość, administracja oraz sekretariat - wylicza Grażyna Dworakowska, dyrektor Białostockiego Ośrodka Kultury. - Remont potrwa do końca października.

Wnętrza dopasowane do wystroju Famy i Forum

W czasie rozpoczętego właśnie remontu w części biurowej zostaną wymienione posadzki, balustrady oraz pomalowane ściany. Wnętrza będą dopasowane do wystroju Famy i Forum, które już przeszły remont. Prace mają potrwać trzy miesiące.

Szefowa BOK-u nie ukrywa, że rozpoczęły się z opóźnieniem. To efekt wycofania się wyłonionego w przetargu wykonawcy. Procedura musiała więc zacząć się od nowa. Koszt remontu to 600 tys. zł. W przyszłości przewidziane jest też odświeżenie elewacji placówki, modernizacja sali kinowej, wyposażenie jej w dodatkowe oświetlenie, a także wykonanie zadaszenia nad wejściem do Famy i do pomieszczeń biurowych.

Kino i klub działają bez zmian

W czasie remontu część administracyjna BOK-u zostanie przeniesiona do budynku przy ul. Grochowej 2a (wcześniej znajdował się tam MPEC). Przez kilka dni może być problem z telefonami stacjonarnymi, jednak bez zmian działa strona internetowa placówki, z pracownikami można się też kontaktować za pośrednictwem poczty internetowej oraz telefonów komórkowych.

W czasie prac remontowych kino Forum i kawiarnia Fama przy ul. Legionowej będą funkcjonować bez zmian. Kasa kina jest czynna od poniedziałku do niedzieli w godz. 14-21. BOK zaprasza na organizowane wydarzenia, również plenerowe.

Brodka na zakończenie wakacji

Trwa współorganizowany przez placówkę cykl koncertów organowych. W najbliższy piątek, 16 sierpnia w katedrze wystąpi fiński organista - Tuomas Pyrhönen. Na finał 23 sierpnia koncert Józefa Kotowicza z zespołem Ensamble QuattroVoce. Białostocki Ośrodek Kultury jest także zaangażowany w obchody 70. rocznicy wybuchu powstania w getcie. W sobotę, 17 sierpnia na Rynku Kościuszki o godz. 20 zabrzmią "Kołysanki na wieczny sen" w wykonaniu Leny Piękniewskiej. O godz. 22 na placu przed BOK-iem będzie można obejrzeć amerykański film reklamowy. Niedziela, 18 sierpnia upłynie pod znakiem muzyki. Na Plantach o godz. 18 zabrzmią znane melodie filmowe w wykonaniu StringArte.

Dużym wydarzeniem muzycznym będzie też koncert "Białystok – miasto dobrej muzyki", który organizuje Polskie Radio Białystok wspólnie z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Jego gwiazda to Monika Brodka. Impreza odbędzie się w sobotę, 31 sierpnia na Rynku Kościuszki. Rozpocznie ją koncert Stashki – laureatki konkursu "Przebojem na antenę 2013" (godz. 18). Następnie usłyszymy Klezmafour (godz. 19) i Łukasza Zagrobelnego (godz. 20.30), a na finał Brodkę (godz. 22.30).

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

650 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39