Dom

Renowacja starych mebli. Jak można łatwo odnowić drewno?

2017.11.21 11:06
Niemal co czwarty Polak decyduje się na kupno używanych mebli, często niezależnie od majętności. Warto wiedzieć, że takie przedmioty można dosyć łatwo odnowić.
Renowacja starych mebli. Jak można łatwo odnowić drewno?
Fot: pixabay.com

Zarówno osoby z miesięcznymi dochodami na poziomie 2 tys. zł, jak i powyżej 10 tys. zł lubią być posiadaczami starych mebli. Do takiego upodobania przyznaje się co czwarty Polak. To trend, który wyraźnie nabiera na sile.

Dlaczego? Zapewne wynika to m.in. z faktu, że używane meble możemy spersonalizować tak, żeby dodawały charakteru naszemu mieszkaniu. Metamorfoza nie musi być ani kosztowna, ani trudna. Możemy przeprowadzić ją samodzielnie, wykorzystując chociażby lakiery do drewna, w tym bezzapachowe.

Co należy zrobić? Najpierw przeszlifujmy wszystkie powierzchnie papierem ściernym i oczyśćmy je z pyłu. Następnie trzeba dokładnie wymieszać lakier. Możemy aplikować go pędzlem płaskim lub owalnym, a w przypadku większych, płaskich powierzchni – wałkiem. Po upływie przynajmniej 6 godzin ponownie przetrzyjmy delikatnie powierzchnię drobnym papierem ściernym a następnie
szmatką i nałóżmy drugą warstwę produktu. Po kolejnych 6 godzinach powłoka będzie całkowicie sucha.

Można także lekko strukturyzować powierzchnie (szczotkowanie lub piaskowanie), działać kolorem lub odbiciem światła (różny stopień połysku).

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

982 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39