Reprezentant Litwy z 2. Bundesligi blisko transferu do Jagiellonii Białystok

2017.01.07 16:00
Jagiellonia Białystok jest blisko pozyskania pierwszych w zimowym okienku wzmocnień. Do białostockiego zespołu przymierzany jest reprezentant Litwy Arvydas Novikovas, a także Alan Czerwiński z GKS-u Katowice.
Reprezentant Litwy z 2. Bundesligi blisko transferu do Jagiellonii Białystok
Fot: Grzegorz Chuczun

Informację o możliwym transferze Litwina - występującego na co dzień w Vfl Bochum - podał jeden z litewskich portali. Zainteresowanie Novikovasem potwierdził także prezes Jagiellonii Białystok Cezary Kulesza, który oznajmił, że klub monitoruje sytuację tego piłkarza i stara się, aby zawodnik - którego kontrakt z niemieckim zespołem wygasa w czerwcu 2017 r. - dołączył do Żółto-Czerwonych już zimą.

Arvydas Novikovas to 27-krotny reprezentant Litwy, który w barwach drużyny narodowej strzelił 3 gole. W przeszłości występował m.in. w Heart of Midlothian oraz Erzgebirge Aue. Obecnie jest zawodnikiem Vfl Bochum. Trwających rozgrywek nie może jednak zaliczyć do udanych, gdyż od sierpnia do końca grudnia na boisku pojawił się zaledwie przez 151 minut. Novikovas może grać zarówno jako lewy pomocnik, jak i napastnik.

Władze Jagiellonii zainteresowane są także Alanem Czerwińskim z I-ligowego GKS-u Katowice. Piłkarz ten - najczęściej grywający na prawej obronie - jest podstawowym zawodnikiem swojego zespołu. Na zapleczu Lotto Ekstraklasy wystąpił już 125 razy. W meczach tych strzelił 2 gole i zanotował 12 asyst. 23-latek na najwyższym szczeblu rozgrywkowym jeszcze nie zadebiutował.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

2037 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39