Rezerwy Jagi pokonały Olimpię. Grali Kupisz, Camara i Bida

2023.03.19 17:49
W niedzielę (19.03) naprzeciwko siebie stanęły zespoły Jagiellonii II Białystok oraz Olimpii Zambrów. W starciu podlaskich III-ligowców lepsze okazały się rezerwy ekstraklasowicza.
Rezerwy Jagi pokonały Olimpię. Grali Kupisz, Camara i Bida
Fot: Jagiellonia Białystok

Drugi garnitur Dumy Podlasia ostatni raz ligowy mecz przegrał 15 października, kiedy to silniejszy od białostoczan był Sokół Ostróda. Później w 7 kolejnych spotkaniach żadna z drużyn nie potrafiła ograć rezerw Jagi, a w niedzielę świetna passa Żółto-Czerwonych została przedłużona do 8 pojedynków, gdyż również Olimpia nie znalazła sposobu na dobrze funkcjonującą ekipę ze stolicy Podlasia.

W meczu rozegranym na boisku przy ul. Elewatorskiej triumfowali gospodarze, którzy zwyciężyli z zambrowianami 2:1. Przed przerwą oba gole dla rezerw Jagi zdobył Bartosz Bida, natomiast w 85. minucie bramkę dla gości strzelił Rafał Parobczyk. Warto dodać, że w zespole Jagiellonii II Białystok, oprócz Bidy, wystąpili też inni zawodnicy z głównej drużyny Dumy Podlasia, gdyż na murawie oglądaliśmy również Juana Camarę, Tomasza Kupisza i Sławomira Abramowicza. Po niedzielnym starciu warto pochwalić nie tylko autora obu trafień po stronie gospodarzy, ale także białostockiego golkipera, który to obronił rzut karny.

- Przez zdecydowaną większość meczu mieliśmy kontrolę nad tym, co się dzieje na murawie. Wysoko i szybko odbieraliśmy piłkę, ale też kreowaliśmy sobie szanse strzeleckie, co staramy się zawsze robić. Te rzeczy należy traktować jako duży plus. Niemniej jednak uważam, że straciliśmy w pewnym momencie kontrolę nad meczem. Fragment gry tuż przed i po obronionym przez Sławka rzutem karnym był czasem, kiedy daliśmy się zepchnąć Olimpii. Jedynie przesuwaliśmy się za piłką w poprzek boiska. Nie było ataku na piłkę czy doskoku do pressingu. Przez to mnożyły się stałe fragmenty gry przeciwników. Trochę prosiliśmy się o stratę gola. Uważam, że Olimpia zapracowała sobie dzisiaj na bramkę. Sądzę również, że dwie zdobyte przez nas bramki to za mało, patrząc na liczbę stworzonych szans - podsumował spotkanie Adrian Siemieniec, szkoleniowiec jagiellońskich rezerw.

W następnej kolejce piłkarskiej III ligi aktualnie 8. w tabeli drużyna z Białegostoku zmierzy się na wyjeździe z Concordią Elbląg, natomiast 13. Olimpia zagra w Zambrowie z Pogonią Grodzisk Mazowiecki.

Aktualna tabela: Ściąga kibica. Gra Ekstraklasa oraz I, II i III liga, a także CLJ

Jagiellonia II Białystok - Olimpia Zambrów 2:1 (2:0)
Bramki: Bartosz Bida 10, 45 - Rafał Parobczyk 85
Jagiellonia II Białystok: Abramowicz - Orpik, Czerech (24' Huczko), Kobus, Pankiewicz, Wiktoruk, Wojciechowski, Kupisz (61' Tabiś), Camara (61' Samborski), Bida (61' Zyśk), Bortniczuk (37' Wasilewski)
Olimpia Zambrów: Kanclerz - Ciborowski, Kiczuk, Radecki, Pociecha (57' Parobczyk), Pazio, Malinowski, Piatov (45' Jastrzębski), Jakimiuk, Bykowski (76' Siemieniuk), Zalewski (68' Głowicki)

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1817 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39