Rezerwy Jagiellonii przygotowują się do gry w III lidze. Za drużyną już 4 sparingi

2020.07.09 11:15
Piłkarze trenowani przez Wojciecha Kobeszkę w sezonie 2019/2020 zajęli 1. miejsce w podlaskiej IV lidze, dlatego teraz szlifują oni formę, by jak najlepiej wypaść szczebel wyżej.
Rezerwy Jagiellonii przygotowują się do gry w III lidze. Za drużyną już 4 sparingi
Fot: Jagiellonia Białystok

Przygotowania do batalii 2020/2021 trwają

Za kilka tygodni rozpocznie się nowy sezon w III lidze (gr. I). W zbliżających się zmaganiach na tym poziomie piłkarskim zobaczymy aż 4 drużyny z Podlasia. Oprócz Olimpii Zambrów, Ruchu Wysokie Mazowieckie i KS-u Wasilków - a więc ekip, które już w poprzednich rozgrywkach występowały w III lidze - na omawianym szczeblu w nowej odsłonie rywalizacji pojawi się również Jagiellonia II Białystok.

Rezerwy Dumy Podlasia mają za sobą już 4 gry sparingowe. Wyniki jak na razie są w kratkę, bowiem zespół prowadzony przez Wojciecha Kobeszkę zaliczył 2 zwycięstwa i doznał 2 porażek.

Pierwszym testem przed nowym sezonem był kontrolny mecz z III-ligowym Zniczem Biała Piska, w którym to Żółto-Czerwoni - po golach Macieja Bortniczuka (x2), Kacpra Szadłowskiego oraz Przemysława Chyrchały - zanotowali wygraną 4:0. Następnie przyszła porażka z niedawnym ligowym rywalem Jagi II Białystok, czyli ŁKS-em 1926 Łomża. Spotkanie to zakończyło się triumfem Łomżyńskiego Klubu Sportowego w rozmiarze 1:0.

W następnych dniach drugi garnitur Dumy Podlasia ponownie zmierzył się ze Zniczem Biała Piska, który tym razem okazał się lepszy od białostoczan. Zespół z województwa warmińsko-mazurskiego zwyciężył 4:2. Gole na konto Jagiellonii zdobyli Kamil Huczko i Mikołaj Nawrocki.

Intensywne tygodnie beniaminka

Gracze Wojciecha Kobeszki na piłkarską murawę, by stoczyć bój sparingowy, kolejny raz wyszli także w miniony wtorek (7.07). Tego dnia Jagiellończycy rywalizowali z IV-ligową Wissą Szczuczyn. Pierwsza połowa pojedynku nie przyniosła żadnego trafienia do siatki, ale już po przerwie worek z golami się rozwiązał. Hat-trickiem popisał się bowiem Maciej Bortniczuk, w efekcie czego rezerwy Jagi wygrały 3:0.

Przed startem sezonu w III lidze (gr. I) Jagiellonia II Białystok rozegra jeszcze 5 meczów kontrolnych. W lipcu będą to starcia przeciwko Olimpii Zambrów (11.07), Mazurowi Ełk (18.07) i Warmii Grajewo (25.07). Z kolei w sierpniu drugi garnitur podlaskiego ekstraklasowicza zmierzy się z KS-em Wasilków (1.08) oraz ponownie Olimpią Zambrów (8.08).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1034 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39