Roberto Skolmowski pozostaje dyrektorem Opery

2013.02.12 00:00
Pół godziny po głosowaniu zarządu województwa, na specjalnie zwołanym briefingu prasowym, marszałek Jarosław Dworzański poinformował o odrzuceniu wniosku CBA w sprawie odwołania dyrektora Opery i Filharmonii Podlaskiej.
Roberto Skolmowski pozostaje dyrektorem Opery
Fot: Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego
Roberto Skolmowski

Jak wyjaśniał Dworzański, w trakcie głosowania, opierano się na opinii biura prawnego urzędu marszałkowskiego, w świetle której nie zachodzą przesłanki, by podjąć wniosek o odwołanie dyrektora. Szef opery zbył udziały w poznańskiej spółce RTS Production, a 2 dni później odwołano go z funkcji jej prezesa. Potem podjął pracę na stanowisku dyrektora Wrocławskiego Teatru Lalek. Istniejący do dziś wspis w Krajowym Rejestrze Sądowym (w którym Skolmowski widnieje jako prezes) nie powinien być brany pod uwagę, a o jego zmianę powinien zadbać obecny zarząd spółki.

Marszałek zdradził również, że Roberto Skolmowski wyjaśnił mu, że w czasie przesłuchań przez CBA wyraźnie wskazał funkcjonariuszom, w której kancelarii prawnej znajdują się dokumenty potwierdzające, że prezesem spółki już nie jest.

- Nie wiem skąd wniosek o odwołanie, skoro była pełna wiedza, gdzie znajdują się informacje o rezygnacji z funkcji prezesa - mówił Jarosław Dworzański.

W poniedziałek (11.02) do urzędu marszałkowskiego trafiło również pismo, w którym CBA stwierdza, że 5 lutego otrzymało informacje potwierdzające, iż Skolmowski nie jest już prezesem, wobec czego nie złamał ustawy antykorupcyjnej.

Decyzję zarządu województwa w trybie nadzorczym może jeszcze znieść wojewoda podlaski.

Wczoraj zapadła kolejna decyzja ws. drugiej publicznej osoby, której odwołania chce CBA – Cezarego Cieślukowskiego. Zarząd Platformy Obywatelskiej, który rekomendował go na stanowisko członka zarządu województwa, cofnął mu tę rekomendację. Głosowanie, czy zostanie on odwołany z funkcji będzie miało miejsce w czasie sesji sejmiku województwa 22 lurego.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

922 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39