Robią wszystko, by nie spaść. Podlaski klub z kolejnym dużym wzmocnieniem

2024.01.26 12:51
ŁKS Łomża przygotowuje się do rundy wiosennej na szczeblu III ligi. Klub z północno-wschodniej Polski zimuje na ostatnim miejscu w tabeli, ale władze ŁKS-u wierzą, że sezon 2023/2024 nie zakończy się spadkiem.
Robią wszystko, by nie spaść. Podlaski klub z kolejnym dużym wzmocnieniem
Fot: Zbigniew Dziekoński/ŁKS Łomża

Nie tak dawno do ŁKS-u dołączył Kamil Wenger, czyli II-ligowy weteran, który na tym poziomie rozegrał ponad 300 spotkań, a teraz łomżyński zespół sięgnął po kolejnego zawodnika z przeszłością w niezłych klubach, a dokładnie po Patryk Winsztala.

24-letni ofensywny pomocnik w ostatnim czasie grał w Olimpii Grudziądz, a wcześniej opisywany piłkarz reprezentował też barwy Olimpii Elbląg, GKS-u Bełchatów, a także Radomiaka Radom. Na szczeblu II-ligi Winsztal wystąpił w 69 meczach (4 gole oraz 1 asysta), a ponadto mierzący 186 cm wzrostu zawodnik ma też na koncie 36 spotkań na zapleczu PKO Ekstraklasy (4 gole i 1 asysta).

Ściągnięcie Wengera oraz Winsztala to jasne sygnały, że ŁKS nie zamierza dalej dołować. Szefostwo łomżyńskiej drużyny liczy, że sięgnięcie głębiej do kieszeni i sprowadzenie piłkarzy z wyższych lig poskutkuje awansem w tabeli i ostatecznie utrzymaniem. Czy tak się stanie? O tym przekonamy się za kilkanaście tygodni. W każdym razie ŁKS nie ograniczył się tylko do tych dwóch transferów, bo do zespołu dołączyli również Hubert Antkowiak oraz Filip Karmański. Pierwszy to 27-letni napastnik, a drugi to 26-letni pomocnik. Obaj w rundzie jesiennej występowali w III-ligowym Podhalu Nowy Targ. Warto jednak zwrócić uwagę, że Karmański także może pochwalić się sporym doświadczeniem, jeżeli chodzi o grę na poziomie II ligi. Tam urodzony w Człuchowie piłkarz zaliczył bowiem aż 118 spotkań.

Co do sparingów, to za ŁKS-em są już trzy spotkania kontrolne. Najpierw łomżynianie stoczyli gierkę wewnętrzną, a następnie podlaska drużyna zmierzyła się z Olimpią Elbląg (porażka 0:2) oraz Zniczem Biała Piska (zwycięstwo 7:0). Kolejnymi przeciwnikami ŁKS-u w trakcie trwania okresu przygotowawczego będą jeszcze: KS CK Troszyn (27.01), Stomil Olsztyn (3.02), Wigry Suwałki (10.02), Hutnik Warszawa (17.02), Jagiellonia II Białystok (24.02) oraz Bug Wyszków (3.03).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1043 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39