Roboty na trasie Białystok - Suwałki. Za niektóre pociągi podstawią autobusy

2023.03.18 09:48
W nadchodzącym tygodniu będą prowadzone roboty torowe na fragmencie trasy Białystok - Suwałki.
Roboty na trasie Białystok - Suwałki. Za niektóre pociągi podstawią autobusy
Fot: Ewelina Sadowska-Dubicka

Od poniedziałku do czwartku (20–24.03) będą prowadzone prace torowe poprawiające stan infrastruktury kolejowej na trasie Białystok - Suwałki, na odcinku Sokółka – Sidra.

- Będzie to wymagało wstrzymania ruchu i wprowadzenia komunikacji zastępczej za dwa pociągi - zapowiada Renata Gierasimiuk z Podlaskiego oddziału Polregio.

Chodzi o pociągi relacji: Białystok (odj. 15:01) – Suwałki (przyj. 17:15) oraz Suwałki (odj. 11:31) – Białystok (przyj. 14:05). Zastępujące je autobusy nie zatrzymają się na wszystkich stacjach. Z powodu braku możliwości dojazdu, nie będą obsługiwały dwóch przystanków kolejowych położonych na odcinku Sokółka – Sidra.

- W zamian za przystanek kolejowy Gliniszcze autobusy będą się zatrzymywały na przystanku PKS w miejscowości Sokolany, a za przystanek kolejowy Racewo – na przystanku PKS w tej miejscowości - zapowiada Renata Gierasimiuk.

Kolejne roboty i zmiany, tym razem na trasie Białystok-Sokółka, przewidziane są od 3 kwietnia.

Przejazd w autobusach komunikacji zastępczej oznakowanych logo Polregio, odbywa się na podstawie biletów kolejowych. Nie ma możliwości przewozu rowerów i wózków.

Ewelina Sadowska-Dubicka
ewelina.s@bialystokonline.pl

1942 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39