Rodzice chorych dzieci mogą skorzystać z darmowych warsztatów. To duża pomoc

2019.05.20 15:28
W czwartek (23.05) odbędą się kolejne darmowe warsztaty Moc jest w Tobie, które są skierowane do rodziców mających chore dziecko.
Rodzice chorych dzieci mogą skorzystać z darmowych warsztatów. To duża pomoc
Fot: pixabay.com

Warsztaty z pewnością pomogą rodzicom

Niepełnosprawność czy przewlekła choroba potomka to jedne z najgorszych rzeczy, jakie mogą przytrafić się rodzicom. Muszą oni wówczas stawić czoła wielu problemom i trudnościom. Oprócz bólu, zmartwienia i niezrozumienia dochodzi brak energii, zmęczenie i silny stres. Chore dziecko wymaga całodobowej opieki, poświęcenia mu maksimum swojej uwagi. Często skutkuje to zaniedbaniami innych członków rodziny, głównie zdrowych dzieci.

Jak sobie więc radzić z tym wszystkim? W jaki sposób znaleźć w sobie siłę i chęci do działania i walki? Jak wzmacniać więzi rodzinne, gdzie szukać wsparcia? Takie (i wiele innych) tematy będą poruszone podczas warsztatów Moc jest w Tobie, które odbędą się w czwartek (23.05) w siedzibie Stowarzyszenia Civitas Christiana w Białymstoku przy ul. Fabrycznej 2/OE. Udział w nich jest całkowicie darmowy. Start o godz. 9.00.

Spotkanie skierowane jest do rodziców z Białegostoku, którzy mają przewlekle chore lub niepełnosprawne dziecko. Podczas trwających 5 godzin warsztatów uczestnicy poznają techniki radzenia sobie ze stresem, nauczą się zasad skutecznej komunikacji i budowania relacji w rodzinie. Dowiedzą się też, jak dbać o siebie oraz poczucie własnej wartości.

- Organizując takie warsztaty pilotażowo wśród rodziców dzieci onkologicznie chorych, dostrzegliśmy szersze zapotrzebowanie na realizację tego typu zajęć - mówi Ewa Sadowska, wiceprezes Fundacji "Pomóż Im". – Rodzice sprawujący codzienną opieką nad chorymi i niepełnosprawnymi dziećmi zazwyczaj nie dostrzegają swoich potrzeb, zapominają o higienie psychicznej, a gdy są już u kresu sił, wymagają wsparcia interwencyjnego – dodaje. - My chcemy wesprzeć tych rodziców wcześniej, dać im wiedzę i kompetencje, które ułatwią im pokonywanie codziennych trudności - podkreśla.

Osoby zainteresowane mogą zgłaszać się, wysyłając e-mail na adres warsztaty@pomozim.org.pl, wypełniając formularz na: www.mocjestwtobie.evenea.pl bądź dzwoniąc pod numer tel. 85 66 22 003.

Pilotażowe zajęcia okazały się sukcesem

Takie pilotażowe warsztaty już miały miejsce i wzbudziły duże zainteresowanie wśród rodziców.

– Pilotażowo warsztaty Moc jest w Tobie przeprowadziliśmy wśród rodziców małych pacjentów Kliniki Pediatrii Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku i cieszyły się one bardzo dużym zainteresowaniem. Otrzymaliśmy wiele pozytywnych informacji zwrotnych o warsztatach od ich uczestników, co skłoniło nas do wyjścia z ofertą takich zajęć do szerszego grona osób – tłumaczy wiceprezes Fundacji "Pomóż Im".

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1549 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39