Rodzinne tworzenie pejzażu. Warsztaty w Arsenale

2011.06.04 00:00
Tytułem weekendowych warsztatów rodzinnych w Galerii Arsenał jest hasło "Widoki złożone". Rodzice, opiekunowie i dzieci będą odkrywać bogactwo struktur natury i bawić się perspektywą wielkości.
Rodzinne tworzenie pejzażu. Warsztaty w Arsenale
Fot: Galeria Arsenał
Obrazy Patrycji Mastej

Uczestnicy warsztatów dysponując bogatą kolekcją fotograficznych szablonów, wcielą się w role kreatorów pejzażu. Wykorzystają do tego realistyczne widoki trawy, skał, wody oraz nieba, by indywidualnie zaaranżować je w zarysie krajobrazu, w przestrzeni polany. Ćwiczenie kieruje uwagę bawiących się na bogactwo odcieni i detali przyrody. Przez doświadczenie tej różnorodności uczymy się, że trawa nie zawsze jest zielona i nie tak łatwo odróżnić puchowe kwiaty mleczy od pasących się w dolinie baranków. Wieloznaczność poszczególnych struktur pobudza wyobraźnię. Skłania do uważnego przyglądania się fragmentom otoczenia i zmieniającym się nastrojom w zależności od specyfiki światła w jakim je sfotografujemy.

Warsztaty są skierowane do dzieci w wieku 6-10 lat wraz z rodzicami, rodzeństwem, dziadkami. Zajęcia poprowadzi Joanna Szczygłowska.
Zgłoszenia należy przesyłać na adres: k.kida@galeria-arsenal.pl. Warunkiem wpisania na listę uczestników jest otrzymanie z Galerii Arsenał maila zwrotnego z potwierdzeniem przyjęcia zgłoszenia. Ze względu na ograniczoną ilość miejsc decyduje kolejność zgłoszeń. Wstęp wolny.

"Widoki złożone" odbędą się 4 - 5 czerwca, początek o godz. 11.

MAG

1420 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39