Rosjanin uciekał przed Strażą Graniczną. Wiózł Afgańczyka

2023.05.09 11:20
Straż Graniczna zatrzymała dwóch kurierów, którzy przewozili 6 cudzoziemców. Jeden z nich (ob. Rosji) został zatrzymany po pościgu.
Rosjanin uciekał przed Strażą Graniczną. Wiózł Afgańczyka
Fot: SG

Minionej doby (8.05) funkcjonariusze Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej ujawnili 80 osób usiłujących nielegalnie przedostać się z terytorium Białorusi do Polski.

Na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Krynkach 6 obywateli Kongo pokonało wpław rzekę graniczną Świsłocz. Pozostali cudzoziemcy, którzy nielegalnie przedostali się na terytorium Polski pochodzili między innymi z Iranu, Afganistanu, Syrii, Bangladeszu, Erytrei, Egiptu i Etiopii.

- Funkcjonariusze pionu operacyjno-śledczego Podlaskiego Oddziału Straży Granicznej w Białowieży zatrzymali po pościgu obywatela Rosji narodowości czeczeńskiej, który przewoził obywatela Afganistanu. Z kolei w Hajnówce zatrzymali obywatela Mołdawii, który przewoził trzech Syryjczyków i dwóch Egipcjan. Wszyscy przewożeni cudzoziemcy nielegalnie przekroczyli polsko-białoruską granicę - poinformowała Alina Grygorowicz z zespołu prasowego Podlaskiego Oddziału SG.

Zatrzymanym cudzoziemcom za pomocnictwo w organizowaniu innym osobom przekraczania wbrew przepisom granicy Rzeczypospolitej Polskiej grozi kara do lat 8. Otrzymają również zakaz wjazdu do państw obszaru Schengen od 5 do 10 lat.

Od początku roku pogranicznicy zatrzymali już 270 pomocników i organizatorów w nielegalnym przekroczeniu polsko-białoruskiej granicy.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1789 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39