Roszady w białostockim PiS. Potwierdziły się plotki o zmianie u steru

2017.05.18 12:11
Henryk Dębowski oficjalnie został przewodniczącym białostockiego klubu radnych Prawa i Sprawiedliwości. O tym, że zmieni Mariusza Gromkę na tym stanowisku, mówiło się o jakiegoś czasu.
Roszady w białostockim PiS. Potwierdziły się plotki o zmianie u steru
Fot: MN
Henryk Dębowski (na pierwszym planie) został nowym szefem klubu radnych PiS

Informacja o tym, że Mariusz Gromko przestanie być przewodniczącym Prawa i Sprawiedliwości w miejskich strukturach gruchnęła podczas ostatniej sesji rady miasta, w tym samym momencie pojawia się plotka, że zastąpi go Henryk Dębowski. Sami zainteresowani nie komentowali doniesień, ale podczas procesu o pensję Tadeusza Truskolaskiego przewodniczący rady miasta tłumaczył, że pełni obowiązki szefa PiS w Białymstoku do momentu przeprowadzenia wyborów.

Wybory, jak się okazało, odbyły się 23 kwietnia, a wynika to z komunikatu przesłanego dla mediów.

"Zmiany te mają na celu zintensyfikowanie działań Prawa i Sprawiedliwości w Radzie Miasta Białystok w związku z przygotowaniami do wyborów samorządowych" – czytamy w informacji podpisanej przez pełnomocnika wojewódzkiego partii ministra Krzysztofa Jurgiela.

Najważniejsza funkcja, jaką do tej pory pełnił Henryk Dębowski w radzie, to bycie wiceprzewodniczącym komisji rewizyjnej, choć w ostatnim czasie uaktywnił się on w mediach, zabierając głos m.in. ws. raportu RIO odnośnie funkcjonowania magistratu czy skutków ulewy, która sparaliżowała Białystok na początku maja. Mariusz Gromko nadal pozostanie przewodniczącym rady miasta.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1100 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39