Rowerowa Stolica Polski. Rozpoczęła się III edycja rywalizacji

2021.06.01 18:51
We wtorek (1.06) rozpoczęła się kolejna edycja rywalizacji o Puchar Rowerowej Stolicy Polski. Na najlepszych rowerzystów w kraju czekają nagrody w postaci rowerów i różnych gadżetów. Miasto Białystok dla najlepszych kolarzy ufundowało vouchery do sklepów sportowych.
Rowerowa Stolica Polski. Rozpoczęła się III edycja rywalizacji
Fot: Malwina Witkowska

Jak wziąć udział?

W akcji "Rowerowej Stolicy Polski" udział bierze po raz trzeci miasto Białystok.

– Zachęcamy białostoczan do udziału w rowerowej rywalizacji miast. To szansa na wspólne promowanie aktywnego wypoczynku i turystyki rowerowej jako alternatywnego środka transportu – powiedział zastępca prezydenta Przemysław Tuchliński.

Konkurs organizowany jest przez miasto Bydgoszcz, a do akcji zgłosiło się ponad 50 miast.

- Jeśli jeździsz na rowerze i masz smartfon, możesz wziąć udział w zabawie. Wystarczy, że pobierzesz bezpłatną aplikację "Aktywne Miasta" i wybierzesz Białystok jako miasto, dla którego chcesz zbierać kilometry. Aplikacja działa na terenie całego świata, dlatego uczestnik przebywający poza granicami kraju może również przystąpić do rywalizacji na rzecz Białegostoku - przekazuje Kamila Bogacewicz z Departamentu Komunikacji Społecznej.

Wiele nagród do zdobycia

Miasto, które wykręci najwięcej kilometrów w przeliczeniu na mieszkańca, wygra rywalizację i otrzyma przechodni "Puchar Rowerowej Stolicy Polski". Nagrody w postaci rowerowych stacji naprawczych otrzymają miasta, które zajmą miejsca na podium.

- W rywalizacji liczy się każdy kilometr przejechany od 1 do 30 czerwca. Udział w zabawie dla uczestników jest bezpłatny, a dla najaktywniejszych zostały przewidziane nagrody. Na najlepsze rowerzystki i najlepszych rowerzystów w kraju czekają nagrody w postaci rowerów, sakw rowerowych, kurtek, profesjonalnych zapięć rowerowych, zestawów upominkowych i specjalnych koszulek rowerowych - informuje Kamila Bogacewicz.

Ponadto miasto jako organizator lokalny ufundowało nagrody dla trzech najlepszych kobiet i trzech najlepszych mężczyzn w postaci voucherów do sklepów sportowych o wartości: 1000 zł, 600 zł i 400 zł.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1326 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39