Białystok Online

Sport

Rowerowy maraton na szlaku tatarskim

2010.06.24 00:00
Rowerowy maraton na szlaku tatarskim
Fot: materiały organizatora

Prawdziwie kresowy maraton tatarskim szlakiem wyruszy w najbliższą niedzielę, 27 czerwca z Sokółki.

Jego trasa w dużym stopniu będzie przebiegała przez Obszar Chronionego Krajobrazu - Wzgórza Sokólskie. Jest to pofałdowany teren, częściowo porośnięty lasami, z rozległymi, położonymi w dolinach łąkami. Wzgórza osiągają 230 m n.p.m. Roztaczają się z nich rozległe i piękne panoramy, które na długo zostaną maratończykom w pamięci, szczególnie tym jadącym wolniej i bardziej rekreacyjnie.

Ukształtowanie terenu powoduje, że maraton w Sokółce dostarczy wszystkim startującym wiele sportowej satysfakcji. Kilka fragmentów trasy przywoła wrażenia podobne do niższych partii gór. Rowerzyści wjadą także do dzikiej Puszczy Knyszyńskiej. Odwiedzą kilka typowych dla Kresów wiosek, z charakterystycznym klimatem i drewnianym budownictwem. Na trasie nie mogło zabraknąć Bohonik, gdzie znajduje się słynny meczet tatarski.

Na maratończyków czeka więc bardzo ciekawa, urozmaicona i piękna trasa. Warto odkryć Sokółkę i otaczające ją pełne uroku tereny.

Szczegóły maratonu: www.maratonykresowe.pl.

andy

andy

24@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas