Royal Opera House w białostockim kinie Helios

2020.10.26 09:45
Przedstawienia słynnej Royal Opera House będą prezentowane na wielkim ekranie w Kinie Helios w Galerii Alfa. Projekt powstał nie tylko z myślą o koneserach sztuki, lecz także o osobach, które po raz pierwszy będą miały szansę zetknąć się z taką formą widowiska.
Royal Opera House w białostockim kinie Helios
Fot: Helios
Giselle

Sezon kinowy jesień-zima z Operą Królewską

Opera Królewska ogłosiła właśnie rozpoczęcie sezonu kinowego jesień-zima 2020, w ramach jego pierwszej części emitowane będą najpopularniejsze opery oraz spektakle baletowe.

Sezon zostanie otwarty 28 października interpretacją "Giselle" w wykonaniu Baletu Królewskiego - muzyczną opowieścią o zdradzie, nadprzyrodzonych mocach i miłości silniejszej niż śmierć.

W kolejnym miesiącu na ekrany kin Helios powróci jedna z najpopularniejszych oper. 11 listopada widzowie kin Helios zobaczą "Manon Lescaut" - dzieło, które było pierwszym wielkim sukcesem Pucciniego. W nagraniu wystąpią gwiazdy operowej sceny, między innymi: Jonas Kaufmann, Christopher Maltman oraz Kristine Opolais.

2 grudnia zaprezentowana zostanie opera "Makbet" Verdiego, inspirowana szekspirowską tragedią. W znakomitej obsadzie znaleźli się: Anna Netrebko, Željko Lučić oraz Ildebrando D’Arcangelo.

Znany już publiczności kin Helios "Dziadek do orzechów" powróci na ekrany kin dwa tygodnie później - 16 grudnia. Widowiskowa inscenizacja Petera Wrighta oczarowuje dzieci oraz dorosłych już od pierwszego spektaklu w wykonaniu Baletu Królewskiego.

Seanse rozpoczną się o godz. 18.00.

Royal Opera House to jeden z najważniejszych gmachów operowych w Londynie. Stanowi siedzibę Opery Królewskiej i Królewskiego Baletu. Należy do grona najpiękniejszych i najznakomitszych budynków operowych świata. Od początku istnienia teatr ściąga tłumy widzów z różnych zakątków świata.

Kina pracują zgodnie z reżimem sanitarnym

Mimo wprowadzenia czerwonej strefy – Kina Helios w Białymstoku pracują zgodnie z aktualnym repertuarem. Kina pracują zgodnie z obowiązującym reżimem sanitarnym. Kinowe pomieszczenia są dezynfekowane, pracownicy kin wyposażeni są w przyłbice, maseczki i rękawiczki. Na terenie kin widzowie mają obowiązek zakrywania ust i nosa oraz korzystania z udostępnionych środków do dezynfekcji. W myśl zachowania dystansu społecznego, widzowie zajmując miejsca na sali, siadają na co czwartym fotelu.

Zobacz aktualny repertuar kin Helisos!

Paulina Górska
paulina.gorska@bialystokonline.pl

1073 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39