Rozegrał w barwach Sparty Praga ponad 200 spotkań. Teraz został piłkarzem Jagiellonii

2023.02.02 16:58
Duma Podlasia zakontraktowała w czwartek (2.02) nowego zawodnika. Umowę z Jagą podpisał Michal Sacek.
Rozegrał w barwach Sparty Praga ponad 200 spotkań. Teraz został piłkarzem Jagiellonii
Fot: Jagiellonia Białystok

Żółto-Czerwoni dopięli trzeci tej zimy transfer do klubu. Jagiellończykiem został właśnie Michal Sacek, czyli 26-latek, który przez kilka sezonów był podstawowym zawodnikiem Sparty Praga. W barwach tego zespołu nowy nabytek Dumy Podlasia rozegrał ponad 200 oficjalnych spotkań, a 22 z nich miało miejsce na arenie międzynarodowej (kwalifikacje Ligi Mistrzów, kwalifikacje Ligi Europy, kwalifikacje Ligi Konferencji, Liga Europy, Liga Konferencji).

- Chcę odnosić tu sukcesy. Jestem odpowiednio zmotywowany. To mój pierwszy transfer. Chcę zaprezentować swoje umiejętności oraz pokazać się z jak najlepszej strony. Dam z siebie wszystko, żeby to zrobić. Jestem typem piłkarza "box to box". Mogę grać zarówno na "szóstce" jak i na "ósemce", nie robi mi to różnicy. Zdarzało mi się występować na prawej obronie, ale zdecydowanie preferuję środek pola - powiedział na łamach oficjalnej strony internetowej białostockiego klubu Michal Sacek.

Czeski pomocnik był piłkarzem Sparty blisko 10 lat. W tym czasie Sacek wywalczył ze wspomnianą drużyną Puchar Czech oraz 5-krotnie zajmował z klubem mającym swą siedzibę w Pradze miejsce na podium tamtejszej ekstraklasy (4-krotnie 3. lokata, a także 1 raz 2. lokata). Ponadto nowy gracz Jagi we wrześniu 2021 r. wystąpił w narodowej kadrze swego kraju (towarzyski mecz z Ukrainą).

- Michal Sacek to znane w środowisku piłkarskim nazwisko. To wieloletni zawodnik czeskiej Sparty Praga, najmocniejszego klubu za naszą południową granicą. Negocjacje dotyczące pozyskania Michala prowadziliśmy od dłuższego czasu. Pierwszym pomysłem było pozyskanie go 1 lipca po wygaśnięciu obowiązującego kontraktu. Udało się jednak dojść do porozumienia ze Spartą w sprawie wcześniejszego transferu. Bardzo się cieszę, że ściągnęliśmy Michala definitywnie już w styczniu, nie latem. Wykorzystaliśmy nadarzającą się okazję ściągnięcia Michala do Jagiellonii m.in. w związku z jego problemami z regularną grą w Sparcie, gdzie zmienił się trener. Mam nadzieję, że Michal szybko wdroży się w zespół i pomoże nam w walce o utrzymanie w Ekstraklasie - przedstawia kulisy transferu Łukasz Masłowski, dyrektor sportowy Dumy Podlasia.

Sacek będzie występować w Jadze z numerem 16. Jego kontrakt z białostockim klubem obowiązuje do końca czerwca 2025 r.

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1585 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39