Rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów

2021.03.17 10:49
Ze względu na epidemię, test ma być przeprowadzony w oparciu o wszelkie zasady reżimu sanitarnego. W tym roku egzamin ósmoklasisty wyjątkowo odbędzie się pod koniec maja, a nie jak zazwyczaj - w kwietniu.
Rozpoczęły się próbne egzaminy ósmoklasistów
Fot: Pixabay

W środę (17.03) wszyscy uczniowie klas 8. szkół podstawowych spotkają się w szkolnych ławkach po wielu miesiącach zdalnej nauki. O godz. 9.00 rozpoczął się egzamin z języka polskiego, który potrwa dwie godziny.

Jutro (18.03) uczniowie zmierzą się z matematyką, na którą będą mieli 100 minut. Ostatnim przedmiotem na egzaminie jest język obcy nowożytny, który rozpocznie się o godz. 9.00 w piątek (19.03), a potrwa 90 minut.

Warto podkreślić, że przeprowadzenie egzaminu próbnego jest dobrowolne. Z powodu trwającej nadal pandemii egzamin musi być przeprowadzony z zachowaniem wszelkich reguł dotyczących bezpieczeństwa sanitarnego. Uczniowie zdejmą maseczki dopiero, gdy usiądą w szkolnych ławkach. Natomiast osoby, które nie mogą udać się do szkoły, ponieważ są np. na kwarantannie będą mogły sprawdzić swoją wiedzę pisząc test w domu. Centralna Komisja Egzaminacyjna oraz okręgowe komisje udostępnią materiały na swoich stronach.

W tym roku ósmoklasiści, podobnie jak maturzyści będą mieć łatwiejsze egzaminy. Przez pandemie, ministerstwo nauki i edukacji zdecydowało się zmniejszyć zakres nauki m.in. z matematyki będzie mniej zadań, a na egzamin z języka polskiego wymagana jest krótsza lista lektur obowiązkowych.

Malwina Witkowska
malwina.witkowska@bialystokonline.pl

1562 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39