Rozpoczyna się Miesiąc dobroczynności. Będą zbiórki do puszek, koncert i bal

2016.11.03 16:22
Rusza kolejna edycja akcji Miesiąc dobroczynności. W listopadzie, w wielu punktach Białegostoku, będzie można znaleźć puszki Fundacji "Pomóż Im", do których każdy będzie miał okazję wrzucić symboliczny datek.
Rozpoczyna się Miesiąc dobroczynności. Będą zbiórki do puszek, koncert i bal
Fot: Dorota Mariańska

Rozpoczyna się trzecia już edycja Miesiąca dobroczynności. Białostoczanie przez cały listopad będą mogli wesprzeć Fundację "Pomóż Im", wrzucając do puszek symboliczny datek. Ponadto Fundacja zaplanowała koncert charytatywny w Operze i Filharmonii Podlaskiej oraz dobroczynny bal andrzejkowy. Koncert odbędzie się już 9 listopada. Wystąpi ceniony na całym świecie śpiewak operowy – Marek Torzewski.

- Każdy, kto chciałby na żywo podziwiać jego występ, powinien się jednak mocno pospieszyć, bo w kasie Opery pozostało już naprawdę niewiele biletów. Co ciekawe, zainteresowanie wydarzeniem przekroczyło nasze najśmielsze oczekiwania, bo bilety dystrybuowane przez Operę rozeszły się w zasadzie na pniu. W efekcie ponad tydzień temu do sprzedaży trafiła dodatkowa pula biletów na tzw. dostawki – mówi Arnold Sobolewski, prezes Fundacji.

Wszystkie zebrane środki, w tym również dochód z koncertu i balu, zostaną przeznaczone na rzecz hospicjum dla dzieci oraz budowę ośrodka "Arka".

- Wystarczy pójść na koncert, wziąć udział w balu andrzejkowym, a przede wszystkim można pomóc, niejako przy okazji, podczas wizyty w restauracji, sklepie, punkcie usługowym czy gabinecie lekarskim, wrzucając np. wydaną przez obsługę resztę do ustawionej puszki – zachęca Arnold Sobolewski.

W akcji udział bierze około 30 firm z różnych branż, a wśród nich znalazły się m.in. Pijalnia Czekolady Wedel, Bar Astoria, Bar Podlasiak czy Wytwórnia Lodów Prawdziwych "U lodziarzy". Pełen wykaz lokali, w których można znaleźć charytatywne puszki, znajduje się na stronie internetowej instytucji oraz na jej profilu na facebooku.

W ramach Miesiąca dobroczynności zorganizowany zostanie także dzień otwarty w Familijnym Centrum Medycznym Fundacji "Pomóż Im". 12 listopada, od godz. 10.00 do 14.00, będzie można za darmo wykonać USG jamy brzusznej. Ponadto na zainteresowanych będą czekali z bezpłatnymi konsultacjami onkolodzy zarówno dziecięcy, jak i dla osób dorosłych. Fundacja przygotowała również darmowe konsultacje dla dzieci oraz dorosłych w zakresie wad postawy i dolegliwości w obrębie kręgosłupa. Zapisy telefoniczne ruszą na kilka dni przed planowanym wydarzeniem.

Natomiast 19 listopada odbędzie się dobroczynny bal andrzejkowy w restauracji "Lipcowy ogród". Zainteresowanie zabawą było w tym roku tak duże, że już od dawna nie ma wolnych miejsc – wszystkie stoliki zostały już zarezerwowane.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl
1483 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39