Rozpoczyna się Tydzień na Rzecz Kariery. To szansa dla gimnazjalistów

2017.03.20 08:14
Tydzień na Rzecz Kariery to okazja dla niezdecydowanych gimnazjalistów. Podczas wydarzenia mogą się oni zapoznać z ofertami szkół średnich.
Rozpoczyna się Tydzień na Rzecz Kariery. To szansa dla gimnazjalistów
Fot: pixabay.com

Już po raz 6. w naszym mieście odbywać się będzie Tydzień na Rzecz Kariery. Przedsięwzięcie, któremu od początku patronuje prezydent miasta, adresowane jest do uczniów klas III gimnazjów z Białegostoku oraz powiatu białostockiego. Organizatorom zależy na wsparciu młodzieży w świadomym wyborze ścieżki edukacyjnej i zawodowej poprzez umożliwienie jej bezpośredniego kontaktu ze światem zawodów.

Niezdecydowani jeszcze gimnazjaliści będą mogli zapoznać się ze specyfiką nauki w białostockich szkołach, m.in.: Zespole Szkół Budowlano-Geodezyjnych, Zespole Szkół Rolniczych czy Zespole Szkół Elektrycznych. Placówki te, w zależności od branży, w której kształcą, proponują uczniom atrakcyjne formy przedstawienia swojej oferty. W ubiegłych latach były to np. konkursy, pokazy kulinarne, prezentacje fryzur i pokazy cukiernicze.

- Z myślą o młodzieży planującej zdobywanie kwalifikacji zawodowych na poziomie studiów wyższych, organizowane są w dniach 22-23 marca spotkania z przedstawicielami zawodów, podczas których młodzież będzie miała okazję spotkać się ze specjalistami reprezentującymi zawody medyczne i politechniczne, uzyskać najważniejsze informacje dotyczące m.in. rekrutacji na te kierunki - zapowiadają organizatorzy.

Uczniowie zainteresowani poznawaniem zawodów bezpośrednio u pracodawców będą mogli skorzystać z wycieczek zawodoznawczych, czyli wizyt w zakładach pracy. W terminie 20, 21 i 22 marca planowane są wycieczki do firm: ChM (producenta specjalistycznych implantów i narzędzi dla ortopedii i traumatologii) oraz Promotech (producenta wdrażającego nowoczesną technologię w dziedzinie urządzeń do obróbki mechanicznej).

Poznaj szczegóły: "Tydzień na Rzecz Kariery" – VI edycja

Monika Zysk
monika.zysk@bialystokonline.pl

1262 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39