Rozwojownik, potencjał zawodowy, asertywność, stres, biznesplan - darmowe warsztaty

2020.02.11 16:16
Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Białymstoku zaprasza na lutowy cykl darmowych warsztatów. Pomogą one uczestnikom w realizacji zawodowych marzeń i karierze. Na każde obowiązują wcześniejsze zapisy.
Rozwojownik, potencjał zawodowy, asertywność, stres, biznesplan - darmowe warsztaty
Fot: pixabay.com

Rusza kolejny cykl darmowych warsztatów

Każdego miesiąca Wojewódzki Urząd Pracy w Białymstoku wychodzi naprzeciw oczekiwaniom osób bezrobotnych, organizując wiele ciekawych oraz bezpłatnych warsztatów. Dzięki takim spotkaniom poszukiwanie pracy mają szansę być jeszcze bardziej aktywne, a mogą też pomóc w założeniu własnej firmy.

Prowadzącymi są specjaliści z dużą wiedzą oraz doświadczeniem, którzy dokładnie wyjaśnią, co należy zrobić, by założyć działalność gospodarczą i jak ją prowadzić, by przynosiła zyski. Dodatkowo też podzielą się wskazówkami i trikach ułatwiającymi znalezienie wymarzonego pracodawcy. Okazuje się, że często kilka prostych błędów sprawia, iż po raz kolejny dana osoba nie przeszła procesu rekrutacyjnego. Odpowiednia wiedza i technika mogą to zmienić oraz sprawić, że kandydat w końcu zainteresuje potencjalnego pracodawcę.

W lutowym cyklu zaplanowano 5 bloków tematycznych dla osób powyżej 18. roku życia zainteresowanych tematem.

Spotkanie z coachem

Pierwsze warsztaty - Coaching Kariery "Rozwojownik" - odbędą się już 13 lutego w godz. 9.00-14.00. Są one skierowane do wszystkich tych, którzy zastanawiają się, co zmienić w swoim życiu oraz jak dobrze wykorzystać swój potencjał.

Zaplanowano łącznie 5 spotkań prowadzonych metodą coachingu, dzięki którym będzie możliwe określenie celu zawodowego, odkrycie swoich mocnych stron, stworzenie ciekawych pomysłów zawodowych oraz opracowanie efektywnego planu działania.

Termin przyjmowania zgłoszeń upływa 11 lutego.

Jak pokierować swoją karierą?

Przez dwa dni - od 24 do 25 lutego w godz. 9.00-14.00 - potrwają warsztaty "Odkryj swój potencjał zawodowy i osobisty". W ich ramach uczestnicy poznają swój potencjał zawodowy oraz odkryją własne możliwości i ich wykorzystanie na rynku pracy. Dodatkowo będą kształtowane aktywne postawy oraz umiejętności świadomego kierowania swoimi decyzjami i drogą zawodową.

Na te warsztaty można zapisywać się do 21 lutego.

Asertywność i redukcja stresu

Kolejnymi warsztatami będzie "Asertywność bez tajemnic". Zaplanowano je już dzień później, bo 26 lutego, również w godz. 9.00-14.00. Eksperci wyjaśnią pojęcie asertywności oraz to, jak rozpoznawań zachowania asertywne. Dodatkowo, razem z uczestnikami, zajmą się budowaniem postawy asertywnej oraz technikami asertywnymi.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do 24 lutego.

Jeśli zaś chodzi o radzenie sobie z nerwami i niepokojem, to najlepiej wybrać się 27 lutego w godz. 9.00-14.00 na warsztaty "Zredukuj stres". Prowadzący przedstawią rolę stresu w życiu człowieka oraz czynniki stresogenne. Poddadzą analizie postawy życiowe, a także zapoznają uczestników i przećwiczą razem z nimi techniki relaksacji i inne pomagające skutecznie pozbyć się stresu.

W tym przypadku zapisy zakończą się 25 lutego.

Coś dla osób marzących o własnej firmie

Na koniec jeszcze przygotowano warsztaty "Biznesplan od podstaw" dla osób zainteresowanych rozpoczęciem własnej działalności gospodarczej. Odbędą się one 28 lutego w godz. 9.00-15.00, a w ich trakcie będą poruszone takie zagadnienia, jak na przykład definicja i użyteczność biznesplanu, jego rola w ubieganiu się o dotację z Powiatowego Urzędu Pracy lub w ramach projektów Unii Europejskiej.

Dodatkowo specjaliści omówią przydatność biznesplanu w zakładaniu i prowadzeniu firmy, jego strukturę oraz strukturę wnioski o dotację z PUP. Przedstawią również zasady tworzenia biznesplanu i zajmą się jego praktycznym przygotowaniem.

Chętni mogą zapisywać się do 26 lutego.

Gdzie i kiedy można zgłaszać się?

Wszyscy bezrobotni, którzy chcą uczestniczyć w warsztatach, mogą zapisywać się telefonicznie pod numerami: (85) 74 97 241, (85) 74 97 244, mailowo: biciz@wup.wrotapodlasia.pl lub zgłaszać się bezpośrednio do doradców zawodowych w Centrum Informacji i Planowania Kariery Zawodowej w Białymstoku Wojewódzkiego Urzędu Pracy, ul. Pogodna 22, 15-354 Białystok, pok. nr 4, 9.

Centrum jest czynne od poniedziałku do piątku w godzinach 9.00–15.00.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl
1286 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39