Ruch Wysokie Mazowieckie zagrał ze Śląskiem. Kibice zobaczyli 4 gole i 1 czerwoną kartkę

2022.08.31 18:52
W środę (31.08), w Wysokiem Mazowieckiem, miejscowy Ruch zmierzył się w piłkarskim starciu ze Śląskiem Wrocław. Stawką tego pojedynku był awans do 1/16 finału Pucharu Polski.
Ruch Wysokie Mazowieckie zagrał ze Śląskiem. Kibice zobaczyli 4 gole i 1 czerwoną kartkę
Fot: Ruch Wysokie Mazowieckie

Ekstraklasowy Śląsk, który był zdecydowanym faworytem w rywalizacji z Ruchem, na boisku IV-ligowego zespołu z województwa podlaskiego długo się męczył. Podopiecznym Ivana Djurdjevicia bramkarza gospodarzy po raz pierwszy udało się pokonać dopiero tuż przed przerwą, kiedy to do siatki trafił Exposito. Sforsowanie defensywy Ruchu od 34. minuty było ułatwione, gdyż właśnie wtedy czerwonym kartonikiem ukarany został Jakub Mikołajczyk, w efekcie czego ekipa z Wysokiego Mazowieckiego przez niemal godzinę musiała walczyć z silnym rywalem w osłabieniu.

Choć początek spotkania mógł dać kibicom Ruchu sporo radości, to jednak im mecz trwał dłużej, tym wynik starcia był gorszy. Tuż po wyjściu z szatni rezultat potyczki na 2:0 podwyższył Sebastian Bergier, a następnie piłkę do bramki skierowali też Patryk Janasik oraz ponownie Erik Exposito, dlatego ostatecznie pucharowy bój między IV-ligowcem a przedstawicielami PKO Ekstraklasy zakończył się wysokim triumfem tych drugich 4:0.

Mimo porażki, która w zasadzie była wkalkulowana w harmonogram piłkarskiego święta, zawodnicy Ruchu, jak i fani tej drużyny, mogą być zadowoleni. Niecodziennie bowiem klub z Wysokiego Mazowieckiego ma okazję gościć na swoim stadionie tak duże nazwiska i szkoda tylko, że smakiem musieli się obejść ci, którzy zdecydowali się obejrzeć spotkanie w telewizji. Mecz odbywający się w ramach I rundy Fortuna Pucharu Polski miała pokazać stacja Polsat Sport, ale ostatecznie wyczekiwanej transmisji nie było. Jako powód podano problemy techniczne.

Ruch Wysokie Mazowieckie - Śląsk Wrocław 0:4 (0:1)
Bramki: Erik Exposito 45, 74, Sebastian Bergier 46, Patryk Janasik 61

Ruch Wysokie Mazowieckie: Rafał Rakowiecki - Damian Decewicz (81' Adrian Romanowski), Patryk Pasko, Piotr Faszczewski, Jakub Mikołajczyk - Kacper Skibko, Maciej Zieniewicz (46' Mateusz Kul), Michał Grochowski, Michał Steć (73' Mariusz Piszczatowski), Paweł Brokowski (73' Aleksander Drewnowski) - Kamil Jackiewicz (81' Dawid Hładuniuk)

Śląsk Wrocław: Rafał Leszczyński - Martin Konczkowski, Konrad Poprawa (46' Łukasz Bejger), Diogo Verdasca, Victor Garcia (46' Patryk Janasik) - John Yeboah, Patrick Olsen (46' Petr Schwarz), Javier Ajenjo Hyjek (54' Adrian Bukowski), Nahuel Leiva, Dennis Jastrzembski (46' Sebastian Bergier) - Erik Exposito

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

1645 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39