Rusza kino plenerowe. Będą letnie pokazy przed BOK

2020.07.03 07:42
Jeżeli są wakacje, to musi być i kino plenerowe, dlatego wszystkich fanów dobrych filmów Białostocki Ośrodek Kultury zaprasza na letnie pokazy pod gwiazdami na placu przy budynku.
Rusza kino plenerowe. Będą letnie pokazy przed BOK
Fot: BOK

- Podczas wakacyjnych wieczorów zaprezentujemy filmy, które dostarczą Wam na pewno wielu emocji i wzruszeń, pozwolą odkryć nowe obszary, a czasami zwyczajnie rozbawią - zapowiadają organizatorzy z Białostockiego Ośrodka Kultury.

Pierwszy filmowy pokaz w plenerze to Amerykański Film Reklamowy 2019 - Sztuka i technika. Będzie to zestaw filmów reklamowych wyróżnionych przez prestiżowe Stowarzyszenie Niezależnych Producentów Reklamowych (AICP) i włączonych do kolekcji Muzeum Sztuki Nowoczesnej w Nowym Jorku (MoMA) to szansa zobaczenia współczesnej Ameryki w nietypowy sposób.

Oto życie codzienne Amerykanów, z perspektywy produktów i usług, których używają. Oto ich troski i obawy, łącznie z nawiązaniami do ruchu Me Too (film animowany "Survivors Story") i do niestabilnej sytuacji politycznej w różnych częściach świata (kampania New York Timesa). Oto wezwania do wspólnego działania na rzecz młodzieży (film "Witamy w Global Girls Alliance", zrealizowany dla Fundacji Obamy przez Moxie Pictures), w którym wystąpiła Michelle Obama, żona byłego prezydenta USA, która angażuje się w działania prospołeczne.

Zobaczyć można będzie nowe prace takich reżyserów jak: Spike Jonze, David Shane, Martin de Thurah, Errol Morris, Steve Miller, Randy Krallman, a także film "Seven Worlds" nakręcony dla marki Hennessy przez supergwiazdę - Ridleya Scotta. Jak zwykle mamy tu do czynienia z perfekcyjną pracą z obrazem i dźwiękiem oraz zaawansowanymi efektami specjalnymi.

Widzowie poznają nowe kreacje marek: Skittles, Snickers, Nike, Macy's, AT&T, Travel Oregon, Squarespace, PRADA, Nike - przeznaczone na rynek amerykański. Przypomną sobie kontrowersyjną reklamę Libresse "Viva La Vulva" w reżyserii Kim Gehrig oraz "Endless Stories" - film zbudowany z samych zdjęć fotograficznych z kolekcji Getty Images.

Jury AICP nagrodziło też teledyski: Childish Gambino, Vince Staples, LCD Soundsystem oraz prace studentów Akademii Filmowej Badenii-Wirtembergii i Art Center College of Design.

Pokaz odbędzie się w piątek (3.07), początek o godz. 22.00. Wstęp jest wolny.

Portal BiałystokOnine jest patronem medialnym pokazu.

Zobacz też: Kino plenerowe: Amerykański Film Reklamowy

Anna Dycha
anna.d@bialystokonline.pl

1766 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39