Rusza plebiscyt Cuda Polski 2024. Które miejsca w woj. podlaskim zostały nominowane?

2024.05.10 12:41
W plebiscycie organizowanym przez "National Geographic Traveler" nominowanych zostało łącznie 48 miejsc z całego kraju - po trzy z każdego województwa. Które perełki z woj. podlaskiego mają szansę powalczyć o te wyjątkowe wyróżnienie?
Rusza plebiscyt Cuda Polski 2024. Które miejsca w woj. podlaskim zostały nominowane?
Fot: National Geographic Traveler / Piotr Ejsmont
Skit w Odrynkach to jedno z miejsc nominowanych w plebiscycie Cuda Polski 2024

Cuda Polski 2024 - ruszyła kolejna edycja konkursu

Za plebiscytem Cuda Polski 2024 stoi magazyn "National Geographic Traveler". Jego celem jest promowanie podróży po kraju i odkrywanie prawdziwych perełek, również tych znajdujących się blisko nas. Do wyboru w głosowaniu jest aż 48 kandydatów z wszystkich województw.

- W ubiegłym roku w naszym plebiscycie wzięło udział ponad 120 tys. osób. To pokazuje, jak bliskie sercom Polek i Polaków są mniej znane miejsca w Polsce. Wierzymy, że w tym roku - wraz z 48 nowymi kandydatami na nowe cuda Polski - zachęcimy jeszcze więcej osób nie tylko do poparcia pereł swojego regionu, ale również do odwiedzenia mniej sobie znanych części naszego kraju - powiedział Łukasz Załuski, redaktor naczelny "National Geographic Polska".

Głosowanie w plebiscycie potrwa do 5 czerwca, a jego wyniki zostaną ogłoszone pięć dni później. Internauci mogą wybierać swoich faworytów poprzez głosowanie na stronie "National Geographic Traveler". Zwycięzca z każdego województwa może być tylko jeden.

Link do głosowania: https://www.national-geographic.pl/cuda-polski/2024/podlaskie

Nominowane miejsca w woj. podlaskim

1. Miejsce Mocy w Puszczy Białowieskiej

Jest określane mianem "podlaskiego Stonehenge". Przypuszcza się, że było to centrum kultu dawnych Słowian. Otoczone sosnami, świerkami i nietypowo uformowanymi dębami, ukryte w lesie kamienne kręgi przed laty trudno było znaleźć. Dziś do Miejsca Mocy prowadzi drogowskaz, wskazując kierunek każdemu, kto na własnej skórze pragnie poczuć oddziaływanie tego miejsca.

Cuda Polski 2024. Województwo podlaskie


2. Prawosławny skit w Odrynkach

Skit Świętych Antoniego i Teodozjusza Pieczerskich w Odrynkach to pierwsza prawosławna pustelnia w Polsce. Miejsce wyjątkowe, chronione przez malownicze rozlewiska Narwi. Jego założycielem i opiekunem był charyzmatyczny ojciec Gabriel. W skicie odbywają się nabożeństwa, można też spacerować po nadnarwiańskich kładkach i chłonąć spokój tego mistycznego miejsca.

Cuda Polski 2024. Województwo podlaskie


3. Jezioro Płaskie

Nie trzeba podróżować na koniec świata, by podziwiać niecodzienne krajobrazy. Egzotyczne widoki można odnaleźć w Puszczy Augustowskiej. Tutejsze lasy skrywają prawdziwy skarb – Jezioro Płaskie. Sfotografowane z lotu ptaka przypomina wyspę koralową na Pacyfiku. Zdjęcia jeziora biją rekordy popularności w Internecie i wzbudzają zainteresowanie turystów. Przejrzysta woda, przepiękna okolica i spokój wokół czynią je idealnym miejscem na odpoczynek.

Cuda Polski 2024. Województwo podlaskie

Agata Rosińska
24@bialystokonline.pl

785 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39