Rusza rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku. Czeka kilkadziesiąt kierunków studiów

2019.06.03 10:03
W poniedziałek (3.06) rozpoczyna się rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku. Na zainteresowanych czeka kilka tysięcy miejsc na ponad 30 kierunkach. Jest więc w czym wybierać.
Rusza rekrutacja na Uniwersytecie w Białymstoku. Czeka kilkadziesiąt kierunków studiów
Fot: UwB

Ruszyła rekrutacja

W poniedziałkowy poranek rozpoczęła się rekrutacja na największej uczelni w regionie. Uniwersytet w Białymstoku przygotował łącznie około 3400 miejsc na 32 kierunkach. W roku akademickim 2019/2020 uczelnia ma zamiar przyjąć w sumie 2830 osób - 1940 na studia I stopnia oraz jednolite studia magisterskie, a także 890 na studia II stopnia. O przyjęciu będzie decydowała liczba punktów, które otrzyma każdy z kandydatów w postępowaniu rekrutacyjnym.

W tym samym czasie trwa nabór na studia niestacjonarne. Tu przewidziano w sumie 560 miejsc. Osoby zainteresowane studiami magisterskimi mają czas na złożenie dokumentów do 7 lipca. W przypadku studiów II stopnia - do 21 lub 28 lipca (w zależności od kierunku). Z kolei na studia niestacjonarne można zgłaszać się do 12 września.

Jest trochę zmian

Zainteresowani studiami powinni wiedzieć, że w tegorocznej ofercie Wydziału Pedagogiki i Psychologii UwB w zakresie studiów stacjonarnych pojawiło się sporo zmian. Dotychczas realizowano tam kierunek pedagogika (z kilkoma specjalnościami) na poziomie I i II stopnia. Teraz kandydaci mają do wyboru pięcioletnie, jednolite studia magisterskie na 2 kierunkach: pedagogika przedszkolna i wczesnoszkolna, a także pedagogika specjalna. Nabór na studia licencjackie (trzyletnie) na kierunku pedagogika też będzie prowadzony, jednak tu studenci już po pierwszym semestrze będą musieli wybrać jeden z 4 modułów: animacja kultury z arteterapią, edukacja medialna, pedagogika opiekuńczo-wychowawcza, pedagogika resocjalizacyjna. Zmiany te są związane z nowymi przepisami odnośnie kształcenia nauczycieli.

Kilka zmian pojawiło się też w ofercie Wydziału Prawa. Studenci nie będą mogli już wybierać bezpieczeństwa narodowego na studiach stacjonarnych i niestacjonarnych. Będą mogli zaś rejestrować się na kierunek bezpieczeństwo i prawo. W tym przypadku program kształcenia jest zbliżony, aczkolwiek większy nacisk będzie położony na przedmioty związane z dyscypliną prawo.

Łącznie na zainteresowanych podjęciem nauki na UwB czekają 32 kierunki studiów. Uniwersyteckie Centrum Rekrutacji przygotowało specjalną wyszukiwarkę, która umożliwia szybką i sprawną weryfikację tego, jakie przedmioty maturalne są brane pod uwagę przy rekrutacji na poszczególne kierunki. Oprócz tego można dzięki niej wybrać dany przedmiot maturalny, a system wskaże, na jakich kierunkach ocena z niego może liczyć się przy rekrutacji. Wyszukiwarka dostępna jest na stronie UwB w zakładce "kandydat".

Osoby, które chciałyby dowiedzieć się więcej, rozwiać swoje wątpliwości – mogą kontaktować się z Uniwersyteckim Centrum Rekrutacji pod numerem tel. 85 745 70 80, 85 745 70 53 bądź wysłać e-mail na adres rekrutacja@uwb.edu.pl.

Rekrutację prowadzi też największa uczelnia techniczna w regionie: Ruszył nabór na Politechnikę Białostocką. W tym roku trochę zmian i nowości

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1738 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39