Rusza zbiórka pieniędzy na Pola Nadziei. Pierwsze kwesty już w niedzielę

2018.03.09 16:03
W najbliższą niedzielę (9.03) odbędzie się pierwsza kwesta w tegorocznej edycji Pól Nadziei. Tego dnia wolontariuszy będzie można spotkać przy parafiach prawosławnych.
Rusza zbiórka pieniędzy na Pola Nadziei. Pierwsze kwesty już w niedzielę
Fot: MN
Przedstawiciele Fundacji Pomóż Im zapowiedzieli rozpoczęcie tegorocznej edycji Pól Nadzieji

Fundacja Pomóż Im po raz 8. organizuje w województwie podlaskim akcję Pola Nadziei, czyli międzynarodową kampanię mająca na celu propagowanie idei wolontariatu, bezinteresownej pomocy nieuleczalnie chorym oraz ich rodzinom. Akcja polega na sadzeniu jesienią żonkili, które symbolizują nadzieję. Kiedy wiosną kwiaty zakwitną są rozdawane podczas kwest, a pieniądze wówczas zebrane pozwalają na częściowe zaspokojenie potrzeb podopiecznych hospicjum.

Staramy się przebić mur

- Głównym celem akcji jest zapoznanie ludzi z problemem, którym my zajmujemy się na co dzień, czyli z nieuleczalną choroba dziecka i problemami, które się z tym wiążą. Jednak Pola Nadziei dotyczą także dorosłych. W czasie kampanii mówimy bowiem także o niepełnosprawności osób, które są wokół nas. Staramy się przebić mur, który oddziela nas od tych osób i doprowadzić do tego, żebyśmy wszyscy te osoby zauważali – opowiada Arnold Sobolewski, szef fundacji Pomóż Im.

Oczywiście bardzo istotnym elementem całego przedsięwzięcia jest zbiórka pieniędzy. W tym roku kwesta rusza wcześniej niż zazwyczaj, bowiem już 11 marca. Na początku obejmie ona parafie prawosławne w Białymstoku, Wasilkowie, Choroszczy, Supraślu, Czarnej Białostockiej i Zabłudowie.

- Szczęście składa się z części, jak samo słowo wskazuje i każdy z nas cząstkę może ofiarować dla drugiego człowieka. Tym bardziej kiedy są to dzieci, które życie maja o wiele trudniejsze, bo dopiero je rozpoczynają – mówi Piotr Pietkiewicz, kapelan prawosławny Fundacji Pomóż Im.

Główne zbiórki w maju

Dodatkowo główne zbiórki w Białymstoku będą prowadzone także 12 i 13 maja. Pierwszego dnia w centach handlowych, drugiego natomiast pod parafiami katolickimi i na ulicach miast.

- Pomoc ludzi jest bardzo ważna. Nie tylko materialna, ale także pomoc duchowa – rozmowa, uśmiech, dobre słowo, uścisk dłoni – dodaje Arnold Sobolewski.

Planowane są także kursy dla wolontariuszy, bowiem bez ich pomocy cała akcja nie mogłaby się udać. W Łomży rozpoczęły się one już 7 marca, w Białymstoku natomiast mają się rozpocząć na początku kwietnia.

Mateusz Nowowiejski
mateusz.nowowiejski@bialystokonline.pl

1455 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39