Ruszył nabór na wolontariat w Fundacji Dr Clown

2023.03.04 10:23
Fundacja Dr Clown od prawie 25 lat dodaje otuchy dla chorych w szpitalach, zmagających się z bólem, lękiem czy samotnością. Za pomocą programu "terapia śmiechem" niesie ulgę w cierpieniu. Właśnie ruszył nabór na wolontariat.
Ruszył nabór na wolontariat w Fundacji Dr Clown
Fot: Fundacja Dr Clown

Ideą Fundacji Dr Clown jest wykorzystywanie dobroczynnej mocy uśmiechu tak, by wspierać pacjentów w powrocie do zdrowia.

Doktorzy Clowni pojawiają się na szpitalnych korytarzach, niosą radość i pozytywną energię. W swojej pracy sięgają po iluzję, żonglerkę, zabawne akcesoria, wspierają także obecnością i rozmową. Poprzez zabawę, starają się odwrócić uwagę od zabiegów i badań, co ma prosty cel – zwrócić chociaż na chwilę dzieciństwo zabrane przez szpital i chorobę. Doktorzy Clowni działają także w Białymstoku - odwiedzają m.in. oddziały dziecięce Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego.

W związku ze zwiększonymi potrzebami i chęcią niesienia jeszcze większej dawki uśmiechu, Fundacja Dr Clown szuka osób, które chciałyby poszerzyć grono Doktorów Clownów.

Osoby zainteresowane wolontariatem w Fundacji Dr Clown proszone są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego dostępnego pod linkiem.

Zgłoszenia przyjmowane są do 20 marca. Po tym czasie w ciągu tygodnia kandydaci otrzymają termin spotkania informacyjnego, na którym koordynator oddziału przedstawi dalsze szczegóły.

Anna Kulikowska
anna.kulikowska@bialystokonline.pl

647 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39