Ruszył nabór. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do kolejnego wydania

2023.09.05 10:25
Niedawno ukazał się jubileuszowy numer "Epea. Pismo literackie", jednak organizatorzy już czekają na zgłoszenia do kolejnego wydania. Poszukiwane są m.in. różnego rodzaju wiersze, opowiadania, reportaże, eseje, dramaty, felietony lub recenzje książek.
Ruszył nabór. Organizatorzy czekają na zgłoszenia do kolejnego wydania
Fot: Epea. Pismo literackie / Facebook

Dla przypomnienia, "Epea. Pismo literackie" to nieregularnik wydawany przez Książnicę Podlaską im. Łukasza Górnickiego w Białymstoku. Jego pierwsze wydanie pojawiło się podczas I Sejmiku Poetyckiego zorganizowanego w Książnicy Podlaskiej w lutym 2018 roku, w ramach Festiwalu Literackiego "Autorzy i Książki. Podlaskie podsumowanie". Początkowo był skoncentrowany na twórcach związanych z województwem podlaskim, jednak szybko stał się przestrzenią dla autorów z całego kraju i spoza jego granic. To właśnie w "Epea. Pismo literackie" swoje miejsce znaleźli zarówno uznani literaci, jak i debiutujący twórcy.

W jubileuszowym wydaniu "Epea. Pismo literackie" ukazały się teksty Mateusza Górniaka, Wojciecha Kassa, Miry Łukszy oraz Katarzyny Drogi. Gościnnie wypowiedzieli się w nim również cenieni literaturoznawcy, tacy jak Katarzyna Sawicka-Mierzyńska i Dawid Bujno, poeta Wojciech Kass oraz raper Michał Ciruk.

Nabór tekstów do 11 numeru "Epea. Pismo literackie" będzie koncentrował się na tekstach z tematem przewodnim, jakim jest szeroko rozumiany "wschód". Każdy autor ma możliwość zgłoszenia maksymalnie 3 tekstów, jednak tylko 1 tekst nie może przekraczać 8 stron maszynopisu, przy zachowaniu czcionki Times New Roman, rozmiaru 12 i interlinii 1,5 wiersza. Przyjmowane zgłoszenie muszą być dotychczas niepublikowane i niezgłaszane do innych konkursów literackich.

Zgłoszenia należy przesłać na e-mail organizatorów, którzy czekają do 30 września.

Więcej informacji: Nabór tekstów do 11. numeru nieregularnika "Epea. Pismo literackie"

Daria Lickiewicz
24@bialystokonline.pl

1215 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39