Ruszył proces lekarzy ws. śmierci małego Bolka

2015.01.15 00:00
Przed białostockim sądem rejonowym rozpoczął się proces dwóch lekarzy. Medycy, przez brak zlecenia na wykonanie podstawowych badań i niezatrzymanie dziecka na obserwacji, mieli przyczynić się do wzrostu zagrożenia życia 13-miesięcznego Bolka.
Ruszył proces lekarzy ws. śmierci małego Bolka
Fot: ŁW

Dwójka lekarzy z oddziału ratunkowego szpitala stanęła przed Sądem Rejonowym w Białymstoku. Medycy odpowiadają za narażenie dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Lekarze mieli przeprowadzić złą analizę stanu zdrowia dziecka, nie zlecili także wykonania podstawowych badań laboratoryjnych. To wszystko przyczyniło się do wzrostu zagrożenia życia dziecka.

Szczegółową kontrolę w szpitalu przeprowadził także Podlaski Oddział Narodowego Funduszu Zdrowia. Negatywnie została oceniona m.in. realizacja umów zawartych w zakresie opieki lekarskiej na oddziale ratunkowym placówki. Za nieprawidłowości szpital musiał zapłacić blisko 87 tys. złotych kary.

Kontrolerzy przyjrzeli się także działaniu przychodni, w której początkowo leczony był 13-miesięczy Bolek Kozikowski. Placówka musiała zapłacić karę, bo lekarz rodzinny nie zlecił podstawowych badań chłopca.

Przypomnijmy, że 13-miesięczny Bolek Kozikowski zmarł 6 grudnia 2012 roku z powodu ostrej białaczki. Rodzice chłopca obwiniają lekarzy za niewykonanie podstawowych badań, brak właściwej diagnozy i zbyt późno podjęte leczenie dziecka.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

1144 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39