Ruszyła przebudowa Jagiellonii. Z klubu odchodzi aż 6 piłkarzy

2023.05.29 14:54
Po nieudanym sezonie władze Dumy Podlasia podjęły pierwsze decyzje personalne. Już wcześniej wiedzieliśmy, że z Jagiellonii odejdzie Marc Gual, który przenosi się do Legii, ale w poniedziałek (29.05) białostocki zespół poinformował też o zakończeniu współpracy z 5 innymi zawodnikami.
Ruszyła przebudowa Jagiellonii. Z klubu odchodzi aż 6 piłkarzy
Fot: Grzegorz Chuczun

Marc Gual, Bartosz Bida, Juan Camara, Michał Pazdan, Tomas Prikryl oraz Israel Puerto - ci piłkarze w przyszłym sezonie nie będą już reprezentować żółto-czerwonych barw, gdyż ich kontrakty z białostockim klubem nie zostaną przedłużone.

Niektóre decyzje dotyczące zakończenia współpracy są inicjatywą władz Dumy Podlasia, ale część zawodników odchodzi też z własnej woli. Marc Gual zdecydował się na przejście do Legii Warszawa, a Tomas Prikryl nie był zadowolony z oferty nowego kontraktu, więc jego przygoda z Jagiellonią również dobiegnie końca.

Przypomnijmy, że Hiszpan, który właśnie został królem strzelców PKO Ekstraklasy, rozegrał z "Jotką" na piersi 40 meczów, zdobywając w nich 19 goli, a Czech zaprezentował się w Jagiellonii 111 razy i także zanotował dwucyfrową liczbę trafień (11 bramek).

Bartosz Bida wystąpił z kolei w białostockiej drużynie 75 razy (10 goli), Juan Camara zaliczył w Jadze 37 meczów (3 gole), Israel Puerto dobił do liczby 48 gier (3 gole), a Michał Pazdan kończy swój pobyt w stolicy Podlasia z dorobkiem 139 spotkań (4 gole).

Rafał Żuk
rafal.zuk@bialystokonline.pl

734 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39