Ruszyło I Podlaskie Forum Ekonomiczne

2022.10.11 10:49
Ruszyło Podlaskie Forum Ekonomiczne. Przez dwa dni w Białymstoku będą debatować przedsiębiorcy i dyplomaci z różnych zakątków świata, m.in. Japonii, Kolei Południowej, Chin czy Tajlandii.
Ruszyło I Podlaskie Forum Ekonomiczne
Fot: podlaskie.eu

We wtorek i środę (11-12.10) w Białymstoku odbędzie się Podlaskie Forum Ekonomiczne. Podczas wydarzenia będą poruszane zagadnienia dotyczące współpracy gospodarczej z krajami azjatyckimi. Udział w wydarzeniu biorą przedsiębiorcy z Japonii, Korei Południowej, Chin, Malezji, Tajlandii i Wietnamu.

– Chcemy pokazać potencjał naszego regionu, zaprezentować kluczowe branże, możliwości naszych uczelni oraz promować naszych przedsiębiorców –  mówił o Forum marszałek Artur Kosicki. – W tym roku stawiamy na partnerów z Azji Wschodniej i Azji Południowo Wschodniej. Naszym celem jest nie tylko stworzenie warunków do  nawiązania współpracy gospodarczej, biznesowej czy naukowej, ale też pragniemy pokazać Podlaskie światu – dodał.

Podlaskie Forum Ekonomiczne odbywa się w Operze i Filharmonii Podlaskiej w Białymstoku i składa się z czterech bloków tematycznych: "Doing business with Asia", "Bezpieczeństwo ekonomiczne", "Gospodarka cyfrowa" i "Wyzwania gospodarcze". W każdym boku przewidziano po cztery dyskusje, łącznie przewidziano 17 dyskusji panelowych.

Udział w forum biorą przedstawiciele spółek skarbu państwa, korporacji prywatnych oraz instytucji takich jak Polska Agencja Inwestycji i Handlu, Polska Agencja Rozwoju Przedsiębiorczości i Platforma Przemysłu Przyszłości.

Szacuje się, że w ciągu dwóch dni forum odwiedzi około 1 tys. osób.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1167 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39