Rywal był poza zasięgiem. REA BAS Białystok tym razem bez punktów [ZDJĘCIA]

2023.09.24 11:11
W 2. kolejce siatkarskiej Tauron 1. Ligi REA BAS Białystok zmierzył się we własnej hali z Arką Chełm. Mecz ten trwał tylko 3 sety i zakończył się zwycięstwem gości.
Fot: Adrianna Zawadzka

Na inaugurację sezonu 2023/2024 REA BAS Białystok pokonał w delegacji Avię Świdnik 3:0, ale już pierwszy mecz na własnym parkiecie podlaskiej drużynie nie wyszedł. Podopieczni Krzysztofa Andrzejewskiego w hali SP 50 zagrali w sobotę (23.09) z Arką Chełm, która to tego dnia była dla gospodarzy przeszkodą nie do przejścia.

Set otwierający rywalizację padł łupem gości 25:18, a później przyjezdni wygrali kolejną partię do 19. Następna część spotkania była już bardziej wyrównana, lecz i ona zakończyła się triumfem rywali, w efekcie czego faworyzowany beniaminek, który przed sezonem potężnie się wzmocnił - m.in. zawodnikami z PlusLigi - wygrał całą potyczkę 3:0.

O powrót na zwycięską ścieżkę zawodnicy BAS-u powalczą w Głogowie. Mecz z Chrobrym w ramach 3. serii zmagań rozpocznie się w sobotę (30.09) o godz. 17.00.