Są jeszcze miejsca na bezpłatnych studiach. Rekrutacja potrwa aż do 15 października

2014.09.17 00:00
Tegoroczni maturzyści, którzy nie dostali się na wybrane przez siebie studia lub przystąpili do sierpniowej repety, mają jeszcze szansę na bezpłatne studia. Rekrutacja na niektóre kierunki UwB potrwa nawet do połowy października.
Są jeszcze miejsca na bezpłatnych studiach. Rekrutacja potrwa aż do 15 października
Fot: KK
Wolne miejsca są jeszcze m.in. na filologiach obcych

Za sprawą pogłębiającego się niżu demograficznego, szkoły wyższe przedłużają terminy rekrutacji nawet do pierwszych dni roku akademickiego. Podobnie jest w przypadku białostockich uczelni. Jak przeczytamy na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku, rekrutacja na niektórych kierunkach potrwa aż do połowy października. Powodem jest nadal niewyczerpany limit miejsc - zarówno na bezpłatnych studiach licencjackich i magisterskich, jak i zaocznych oraz doktoranckich.

Studia licencjackie

W przypadku studiów licencjackich najdłuższej, czyli do 15 października, potrwa rekrutacja na kierunki: biologia, chemia, ochrona środowiska i fizyka. Warto wspomnieć, że studenci, którzy się na nie zdecydują, rozpoczną zajęcia już w nowym kampusie uczelni.

Z kolei do 28 września mają czas osoby, które chciałyby studiować filologie, m.in. polską, angielską z rosyjskim lub hiszpańskim, francuską, rosyjską, a także kulturoznawstwo lub pracę socjalną.

Na chętnych czekają również wolne miejsca na historii, filozofii, studiach wschodnich, socjologii i stosunkach międzynarodowych. W przypadku tych kierunków rejestracja potrwa do 25 września.

Studia magisterskie, zaoczne i doktoranckie

Osoby z tytułem licencjata również mają jeszcze czas na wybór studiów magisterskich. Do 18 września potrwa nabór na: ekonomię, międzynarodowe stosunki gospodarcze oraz zarządzanie. Termin rejestracji na informatykę, matematykę wraz ze specjalnością matematyka finansowa, historię i filozofię upływa 25 września, natomiast na filologię polską, wybrane filologie obce, kulturoznawstwo, pedagogikę oraz pracę socjalną - 28 września. Z kolei aż połowy października - podobnie jak w przypadku studiów licencjackich - można rejestrować się na: biologię, chemię, ochronę środowiska oraz fizykę.

Jeżeli chodzi o studia zaoczne, są jeszcze wolne miejsca na pedagogice - zarówno I stopnia, jak i II stopnia. Na ten kierunek nabór potrwa do 5 października.

Szansę na studia doktoranckie mają także osoby po biologii. Tutaj rejestrować się można do 12 października.

Małgorzata Cichocka
malgorzata.c@bialystokonline.pl

1724 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39