Są jeszcze wolne miejsca na Politechnice Białostockiej. Trzeba się jednak spieszyć

2018.07.24 14:23
Politechnika Białostocka ma jeszcze wolne miejsca na niektórych kierunkach studiów pierwszego stopnia. Chętni mają jednak niewiele czasu na zgłoszenia.
Są jeszcze wolne miejsca na Politechnice Białostockiej. Trzeba się jednak spieszyć
Fot: Justyna Fiedoruk

Osoby, które chciałyby studiować na największej uczelni technicznej w regionie mogą się jeszcze zgłaszać. Politechnika Białostocka dysponuje bowiem wolnymi miejscami na kilku kierunkach. Dokumenty będą przyjmowane na studia stacjonarne I stopnia na: ekoenergetyce, elektrotechnice, inżynierii materiałowej i wytwarzania, inżynierii środowiska, leśnictwie oraz zarządzaniu i inżynierii produkcji.

Uczelnia przypomina także, iż na pozostałych kierunkach również mogą pojawić się wolne miejsca. Stanie się tak wówczas, gdy zakwalifikowani kandydaci w trakcie ostatecznego uzupełniania list nie potwierdzą chęci nauki. Dlatego warto kontaktować się w tej sprawie z Wydziałowymi Komisjami Rekrutacyjnymi (numery telefonów dostępne są na stronie internetowej politechniki).

Podanie o przyjęcie w ramach wolnych miejsc można składać wraz z kompletem dokumentów lub potwierdzeniem ich złożenia (wydanym przez komisję) w dniach 24-25 lipca. Wzór podania dostępny jest w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej.

Jeśli kandydat chciałby się ubiegać (w ramach wolnych miejsc) na więcej niż jeden kierunek – musi wraz z podaniem i kompletem dokumentów dostarczyć informację o kierunku, który jest dla niego najważniejszy, priorytetowy.

Ważną informacją jest też to, iż osoby ubiegające się o przyjęcie w ramach wolnych miejsc na kierunek, na którym byli objęci postępowaniem rekrutacyjnym nie wnoszą dodatkowej opłaty rekrutacyjnej. W innym przypadku muszą zapłacić.

Wielu chętnych na niektóre kierunki

Jak zawsze niektóre kierunki Politechniki Białostockiej przeżyły prawdziwe oblężenie. Łącznie na 1609 miejsc było około 5 tys. chętnych. Najwięcej kandydatów zgłosiło się na informatykę. Następnie popularnością cieszyły się: logistyka, budownictwo, automatyka i robotyka, zarządzenie oraz mechanika i budowa maszyn.

Listę przyjętych uczelnia ogłosiła 12 lipca. Później od 13 do 17 lipca trzeba było złożyć komplet wymaganych dokumentów w Wydziałowej Komisji Rekrutacyjnej na tym wydziale, na którym kandydat ma rozpocząć studia. Niedopełnienie tego obowiązku świadczy o braku chęci nauki i rezygnacji.

Ostateczną listę przyjętych na studia stacjonarne I i II stopnia poznamy 27 lipca.

Osoby zainteresowane studiami niestacjonarnymi na Politechnice Białostockiej będą mogły zgłaszać się za nieco ponad miesiąc. Rekrutacja ruszy 20 sierpnia.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1296 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39