Są jeszcze wolne miejsca na Uniwersytecie w Białymstoku

2019.08.07 11:26
W połowie sierpnia ruszy rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytet w Białymstoku. Wolne miejsca są jeszcze zarówno na studiach licencjackich, jak i magisterskich.
Są jeszcze wolne miejsca na Uniwersytecie w Białymstoku
Fot: UwB

13 sierpnia rozpocznie się rekrutacja uzupełniająca na Uniwersytecie w Białymstoku. Są jeszcze wolne miejsca. Kandydaci na studia stacjonarne pierwszego stopnia mogą składać dokumenty na 13 kierunków. Do wyboru są: biologia, chemia, ekobiznes, ochrona środowiska, fizyka, informatyka i ekonometria, matematyka, historia, studia wschodnie, filozofia i etyka, kulturoznawstwo, filologia polska oraz filologia. Na filologii można wybrać 4 moduły specjalizacyjne: filologia francuska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego), język francuski stosowany z hiszpańskim, filologia rosyjska (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego oraz filologia rosyjska (dla kandydatów ze znajomością języka rosyjskiego). Na wielu z tych kierunków wolnych jest od kilku do kilkunastu miejsc.

Są jeszcze miejsca także na studiach stacjonarnych drugiego stopnia. Do wyboru będzie 9 kierunków: chemia kryminalistyczna i sądowa, matematyka, fizyka, historia, socjologia, stosunki międzynarodowe, kulturoznawstwo, filologia polska oraz filologia (moduł filologia rosyjska – przekładoznawstwo).

Zainteresowani studiami stacjonarnymi mogą zapisywać się do 12 września przez system Internetowej Rejestracji Kandydatów (IRK).

Wciąż trwa także rekrutacja na niestacjonarne kandydaci mogą rejestrować się na jeden z 6 kierunków (administrację, bezpieczeństwo i prawo, ekonomię, kryminologię, pedagogikę oraz prawo). Nabór trwa do 12 września.

W sumie w roku akademickim 2019/2020 największa podlaska uczelnia przygotowała blisko 3400 miejsc na 32 kierunkach studiów stacjonarnych i niestacjonarnych.

Szczegółowy harmonogram rekrutacji uzupełniającej jest dostępny na stronie internetowej Uniwersytetu w Białymstoku.

Justyna Fiedoruk
justyna.f@bialystokonline.pl

1602 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39