Są lokalne, niewielkie i szybko zwiększają obroty. To Podlaskie Gazele Biznesu

2017.02.09 10:45
Gazele szybko się usamodzielniają i w krótkim czasie udaje im się biegać tak szybko, jak dorosłym osobnikom. Podobnie jest z Gazelami Biznesu, które dzięki rozwojowi, brylują wśród większych konkurentów. Wiele z nich "żyje" na Podlasiu.
Są lokalne, niewielkie i szybko zwiększają obroty. To Podlaskie Gazele Biznesu
Fot: materiały prasowe

Puls Biznesu przedstawił ranking Gazel Biznesu 2016. Zestawienie zawiera dane dotyczące firm z każdego województwa. Znalazły się w nim również podlaskie przedsiębiorstwa, które postawiły na rozwój i w krótkim czasie stały się liderami na rynku, mimo że konkurowały z gigantami. Autorzy konkursu docenili 75 naszych firm. Najwyższe miejsca zajmują te, które w 2015 r. wykazały największy wzrost obrotów w stosunku do 2013 r.

To oni królują

Okazuje się, że Białystok zgarnął podium. Największy sukces w Podlaskiem odniosła firma Electrum Sp. z o.o. (realizuje projekty inwestycyjne i technologiczne na potrzeby energetyki i przemysłu) ze wzrostem obrotów o 343%. I jest to 65. miejsce w skali całego kraju. Druga lokata przypadła Biuru Handlowemu Netto Sp. z o.o. Sp. K. (dostarcza m.in. płytki podłogowe i ścienne) ze wzrostem obrotów o 257%. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Kalter Sp. z o.o. z branży budowlanej z wynikiem na poziomie 207%.

Największe stado "żeruje" w stolicy regionu

Warto wspomnieć, że jak z resztą nietrudno się domyślić, około połowa docenionych regionalnych firm to przedsiębiorstwa białostockie, właśnie tu mające swoją siedzibę. Mowa o: Akcess Starosta i Wspólnicy Sp. j., "Artur" Artur i Adam Łukaszewicz Sp. j., Asko SA, Auto Idea Sp. z o.o., Ava Sp. z o.o., Białostockich Zakładach Graficznych, Biameditek Sp. z o.o., BR Konsorcjum Sp. z o.o., Refleks Sp. k., Cezal Sp. z o.o., Ekobud Plus Sp. z o.o., Sp. k., Elhurt-Elmet Sp. z o.o., Enpol Sp. j., GAIA Sp. z o.o., Grafix Sp. j., Grupie Chorten Sp. z o.o., Handan Sp. j., Hydrofast Sp. z o.o. oraz Ideal Group Sp. z o.o.

- "Gazele" to znana marka i bardzo prestiżowe wyróżnienie, dlatego cieszymy się, że zostaliśmy docenieni w tym obiektywnym rankingu - mówi Andrzej Nartowicz, prezes Ideal Group Sp. z o.o. - Dynamika przychodów w roku 2015 to przede wszystkim efekt zawieranych wtedy nowych kontraktów i stabilnego rozwoju naszych ówczesnych linii biznesowych. Ale nie powiedzieliśmy jeszcze ostatniego słowa, co - mam nadzieję - pokaże kolejna edycja rankingu - dodaje.

Do wspomnianego wyżej zacnego grona zakwalifikowały się także miejskie firmy takie jak: Integro Sp. j., Kalter Sp. z o.o., Kolnex Sp. j., Kontri Sp. z o.o., Merkury SA, Metal-Max Sp. j., Moto-Agro Sp. j., Net Klima Sp. z o.o., Nowa Farmacja Sp. z o.o., Promotech Sp. z o.o., Pro Trade Sp. z o.o., Prowent Białystok Sp. z o.o., PPU Palisander Sp. z o.o., Przedsiębiorstwo Zaopatrzenia Szkół Cezas Sp. z o.o., Sklejka Trade Sp. j., Telmex Sp. z o.o., Tema Sp. z o.o., Tobo Sp. j., Wojewódzka Stacja Pogotowia Ratunkowego Sp. z o.o. (to nie pomyłka - przyp. red.) oraz Zakład Obróbki Skrawaniem Darmet Sp. z o.o.

Ranking Gazele Biznesu po raz pierwszy odbył się w 2000 r. Konkurs skierowany jest do małych i średnich firm. Autorem całego przedsięwzięcia jest wywiadownia gospodarcza Coface Poland. W każdej edycji rankingu badane są wyniki firm za 3 ostatnie lata.

Dorota Mariańska
dorota.marianska@bialystokonline.pl

1290 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39