Są pierwszymi absolwentami w historii tego liceum

2019.04.29 11:44
Mogą się pochwalić licznymi sukcesami. Z pewnością nauka w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej opłaciła się im. Część absolwentów wygrała już w konkursach indeksy na studia.
Są pierwszymi absolwentami w historii tego liceum
Fot: LO PB

Naukę w Liceum Ogólnokształcącym Politechniki Białostockiej - które powstało w 2016 roku - zakończyli uczniowie z pierwszego rocznika tej szkoły. W sumie gratulacje i świadectwa otrzymało 46 absolwentów.

- Pierwsi w szkole, pierwsi na Politechnice, pierwsi w regionie absolwenci Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej - tego wyjątkowego tytułu nikt Wam nie odbierze. Daliście się poznać jako grupa zdolnych młodych osób, o szerokich zainteresowaniach, talentach i pasjach. Trudno wymienić wszystkie Wasze osiągnięcia, których dokonaliście podczas trzech lat nauki w Liceum - a są imponujące - z dumą podkreślał prof. Andrzej Sikorski, prorektor ds. nauki PB.

Ponad 20 uczniów może się pochwalić zdobyciem indeksów na studia, drugie tyle - stypendiami Prezydenta Miasta Białegostoku. 4 uczniów zostało laureatami stypendiów artystycznych przyznanych przez Marszałka Województwa Podlaskiego, 2 to stypendyści Prezesa Rady Ministrów. Niektórzy znaleźli się też w gronie stypendystów programu "Odkrywcy Diamentów".

- Ta uroczystość przypomina mi wyjazd dziecka z domu, kiedy rodzice przestrzegają: uważaj na siebie, bądź ostrożny, ostrożna. A wtedy odpowiadacie: przecież jestem dorosły! - zwracał się do absolwentów Józef Klim, dyrektor LO PB, który przypomniał, że dorosłość wiąże się z wolnością oraz odpowiedzialnością. Prosił też, żeby w przyszłości absolwenci nie tracili kontaktu ze szkołą: - Pozwólcie, że będziemy obserwować Wasze losy i zapraszać do współpracy przy tworzeniu Złotej Księgi Absolwentów Liceum.

Teraz wszyscy uczniowie przystąpią do majowych egzaminów maturalnych.

Chętne osoby do poznania szkoły mogą odwiedzić ją już w środę (15 maja) podczas Dnia Otwartego Liceum Ogólnokształcącego Politechniki Białostockiej.

Ewa Reducha-Wiśniewolska
ewa.r@bialystokonline.pl

1252 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39