Białystok Online

Nauka

Są wolne miejsca na Uniwersytecie w Białymstoku. Niebawem rusza rekrutacja uzupełniająca

2015.07.21 00:00
Są wolne miejsca na Uniwersytecie w Białymstoku. Niebawem rusza rekrutacja uzupełniająca
Fot: K.Klimowicz

W najbliższy poniedziałek (27 lipca) na białostockim uniwersytecie ruszy rekrutacja uzupełniająca na studia pierwszego stopnia. Na kandydatów czeka około 500 wolnych miejsc na 15 kierunkach.

Ponad 6 tys. osób chce studiować na białostockim uniwersytecie

O przyjęcie na Uniwersytet w Białymstoku starało się w sumie 6115 kandydatów. Najwięcej osób chciało studiować prawo i kryminologię. Popularnością cieszyły się też: ekonomia, pedagogika, filologia angielska (5 osób na jedno miejsce) i bezpieczeństwo narodowe (7 osób na 1 miejsce).

Gdzie będzie dodatkowy nabór? W przypadku kierunków humanistycznych i społecznych można będzie starać się o przyjęcie na: historię, socjologię, stosunki międzynarodowe, studia wschodnie, pedagogikę, filologię polską, kulturoznawstwo oraz pracę socjalną. Rekrutacja uzupełniająca będzie także prowadzona na kierunku filologia, na kilku specjalnościach: język angielski stosowany z językiem rosyjskim, filologia francuska(dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego od podstaw), język francuski stosowany, z hiszpańskim (dla kandydatów rozpoczynających naukę języka francuskiego od podstaw), filologia rosyjska, filologia rosyjska dla kandydatów rozpoczynających naukę języka rosyjskiego od podstaw, filologia rosyjska – komunikacja językowa w sferze biznesu.

Można też rejestrować się na kierunki ścisłe

Parę wolnych miejsc zostało też na kierunkach ścisłych i przyrodniczych. Kandydaci mogą starać się o przyjęcie na: fizykę, informatykę, informatykę i ekonometrię, matematykę i ochronę środowiska.

Na innych kierunkach studiów jednolitych magisterskich i studiów I stopnia limit miejsc został wyczerpany. Władze uczelni podkreślają jednak, iż warto śledzić stronę internetową UwB, bowiem jeśli któraś z przyjętych osób zrezygnuje, wówczas zwolnią się kolejne miejsca.

W tym roku Uniwersytet w Białymstoku ma zamiar przyjąć na studia stacjonarne ponad 3800 osób. Na studiach niestacjonarnych na większości kierunków limity przyjęć nie obowiązują.

Rekrutacja uzupełniająca potrwa do połowy września.

Justyna Fiedoruk

Justyna Fiedoruk

justyna.f@bialystokonline.pl

Przeczytaj także
Popularne dzisiaj

Masz ciekawy temat?

Wiesz, że zdarzyło się coś interesującego w Białymstoku lub okolicy? Chcesz abyśmy o czymś napisali?

Napisz do nas