Sąd skazał 24-latka, który napadł na czarnoskórego prezentera Radia Jard

2013.11.27 00:00
Pomimo że jeden ze świadków od początku przyznawał się do napadu na tle rasowym na czarnoskórego prezentera Radia Jard, sąd skazał oskarżonego Tomasza G.
Sąd skazał 24-latka, który napadł na czarnoskórego prezentera Radia Jard
Fot: Screenshot z YouTube
Rogers Cole-Wilson w lutym został napadnięty na tle rasowym przez agresywnego 24-latka.

Sprawa dotyczyła wydarzeń z lutego bieżącego roku. Właśnie wtedy 24-letni białostoczanin zaczepił czarnoskórego prezentera Radia Jard. 24-latek bez powodu zaczął go wyzywać na tle rasistowskim. Prezenter nie dał się jednak sprowokować i nie reagował na wulgarne zaczepki. Kiedy mężczyzna doszedł do klatki schodowej swojego bloku, napastnik podszedł do niego i uderzył go w twarz. Doszło do szarpaniny, a 24-latek uciekł. Wtedy prezenter wezwał policję.

Kilka dni po zdarzeniu udało się zatrzymać napastnika. Okazał się nim być znany policji Tomasz G. Po niedługim czasie od zatrzymania 24-latka, na policję zgłosił się Dominik Ch. Mężczyzna oznajmił, że to on napadł na czarnoskórego prezentera pogody. W trakcie śledztwa okazało się jednak, że samooskarżenie nie jest spójne z zeznaniami pokrzywdzonego i innych świadków zdarzenia. Podczas rozprawy świadek cały czas utrzymywał, że to on jest odpowiedzialny za incydent. Sąd nie dał wiary zeznaniom. 24-letni Tomasz G. usłyszał wyrok 2 lat i 8 miesięcy więzienia.

Rogers Cole-Wilson mieszka w Białymstoku od 30 lat. Bardzo lubi to miasto, jednak po jednej z rozpraw przyznał, że boi się wieczorem wyjść na ulicę.

Łukasz Wiśniewski
lukasz.w@bialystokonline.pl

829 osób online
Wersja mobilna BiałystokOnline.pl
Polityka prywatności | Polityka cookies
Copyright © 2001-2024 BiałystokOnline Sp. z o.o.
Adres redakcji: ul. Sienkiewicza 49 lok. 311, Białystok, tel. 85 746 07 39